Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van szigorítani a...

Mi értelme van szigorítani a fegyvertörvényt amikor a bűncselekmények zömét illegálisan tartott fegyverrel követik el?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a pécsi ámokfutó legális fegyverrel ölt és hogy Budapesten is azzal akart a másik. Viszont a fegyveres bűncselekmények szinte 100%-át illegális fegyverrel követik el.

Az Unióban a miénk a legszigorúbb fegyvertörvény így is. Ami még nem is lenne baj. De a másik oldalon pedig szinte "nincs kontroll".


2010. márc. 1. 15:57
 1/2 anonim válasza:

Nem tudom, hogy a törvény mennyire szigorú, de szerintem az nem baj, ha szigorú.


Nincs kontroll? Már valaki mástól is hallottam ilyen hülyeséget, hogy Magyarországon bárki szerezhet illegális fegyvert könnyen és gyorsan.


Ez azért nagyon erős túlzás. Ugyan mégis kitől szerezne? Jó, nyilván az alvilágban ez könnyen megy, meg aki kemény bűnőzői körökben forog annak nincs akadály.

De egy átlag magyar ember honnan venne?

Szerintem ez csak valami legenda.

2010. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mutas pár linket ahol bűncselekmény elkövetéséhez illegális fegyvert használtak?

Bocsi de nekem nem ugrik be ilyen eset, kivéve azt az idiótá' aki fejbe lötte a 16 éves barátnőjét.

De valljuk be ahoz hogy egy fegyvert valki több hónapon keresztűl rakjon össze (ellutazon egy másik országba) kell egy kis kattantság.

2010. márc. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!