Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudják az emberek,...

Honnan tudják az emberek, hogy nekik van igazuk?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasgatom itt a válaszokat... Rájöttem, hogy mindegy mi az, az emberek kétség kívül azt hiszik, nekik van igazuk. De honnan lehetnek benne biztosak? Miért az ő elmélete/gondolata igaz és miért nem a másiké? Ez nevelés kérdése? Például, ha valakit úgy nevelnek fel, hogy utálja a zsidókat vagy a cigányokat ezért és ezért, vagy úgy,hogy nem kell velük foglalkozni, mert... Akkor ő is így fogja valószínűleg látni a dolgot. Nem?

Remélem azért érthetően fogalmaztam.

Csak én vagyok ilyen hülye, hogy ezen rágódom? :(


2010. márc. 1. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

"De honnan lehetnek benne biztosak"


Sehonnan. Ma az emberek legnagyobb része nem azt mondja hogy tudom hanem hogy hiszem. Nézd meg a vetélkedőket a TV-kben. Sokkal több a tipp mint a tényleges tudás.Sok ember olyan dologról állít határozottan valamit amiről tudni kéne hogy nincsenek ismeretei.Vagy azt nem tudja valaki hogy kémiából pld nem mondok véleményt mert soha nem ment az iskolában?

2010. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hehe, ezen én is elgondolkodom néha. Olykor marhára irritáló, hogy sokan mennyire képtelenek elismerni még azt is, hogy esetleg másnak is igaza lehet. A legsúlyosabb, amikor ehhez még pluszban felszínes ismeretek és felszínes véleményalkotás társul.


Válasz a kérdésre: szerintem önbizalom kérdése.

2010. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját nézőpontjából eredő szemléletet véli igaznak.
2010. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!