Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az igaz...

Szerintetek melyik az igaz vallás? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy már korábban valaki ezt a kérdést feltette,csak én nem találkoztam még vele,így előre is elnézést kérek.Szerintetek melyik az igaz vallás?Van ilyen egyáltalán?Már több mindenkit kérdeztem,de sajnos mindenki mást mond,mindenki a saját vallását gondolja/hiszi igaznak,legyen az római/görög katolikus,református,protestáns...stb.,de így sajnos én sem tudok dönteni.Tudna valaki nekem segíteni ebben?További csodaszép napot Mindenkinek!

#vallás #hit #hitnézet.
2015. jún. 27. 16:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Agnosztikus ateizmus


[link]

2015. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
iszlám!
2015. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
36%
Létezik,a keresztény.Menj el egy olyan helyre ahol hallhatod az evangéliumot,nézz utána interneten és tényleg ajánlom hogy menj el mert ha egyszer hallani fogsz mindent akkor érteni fogsz mindent!Úgy értem...Mindent!Az egész világ kinyíliik,átlátsz a dolgokon,meg értesz olyan dolgokat amiken eddig csak bosszankodtál és nem értetted miért van ez.Tényleg azt mondom menjél és próbáld ki,és ezt tanácsolom mindenki másnak is aki olvasni fogja az üzenetemet,függetlenül attól hogy érdekli őket a téma vagy sem,ha van szabad időtök,menjetek és üljetek be egyszer és próbáljatok nyíltak lenni,megérteni miről is van szó.Ferde tükör a világról amiben élünk.Ha elsőre nem is értetek meg mindent,nem baj mert ez normális.Olyan ez mint egy Puzzle,lassan össze állnak az apró részletek és a végén ki adják a képet!És akkor,megvilágosodsz.Tudom miről beszélek,mind ezt én saját bőrömön tapasztaltam!Pedig viszonylag fiatal vagyok!Szóval tényleg megéri,ha elsőre nem is jön át az üzenete,de egy 5 alkalmat szánjatok rá a szabad időtökből,nem bánjátok meg.
2015. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Kereszténység, mi?


Keresztes hadjárat, boszorkányüldözés, inkvizíció?


A föld lapos és körülötte kering a nap, mi?


Ősrobbanás, evolúció smafu?


És ne végezz önkielégítést, mert isten mérges lesz, és megöl! Ja, nem, ha elmormolsz pár imát, jóváteheted minden bűnödet. Mondjuk régebben fizetni kellett érte.


Tényleg ez lenne az igazi vallás? Kösz, nem.


Nyisd ki a szemed, hármas! A világ, amit látsz, az az igazi. Hiába bújsz mesék meg papok háta mögé, hiába próbálsz elfutni a valóság elől.

2015. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Kijavítanám magam,keresztény hit létezik,nem vallás.Illetve vallás is csak én nem azt képviselem.Amiről 4-es beszél az a keresztény vallás ami a keresztény hitre alapuló önkény uralom megtestesülése az egyház által.hazugságok,kitalált nem létező baromságok mind,ezt tudom,de Istenhez semmi közük nincsen.A hit viszont más,annak nagyon is van.
2015. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

a Kereszténység.

de ha Keresztény akarsz lenni,először is a szívedben kel elfogadni istent.

ilt ahova a szíved húz aszt a vallást gyakorold.


mert itt mindenki a saját vallását hiszi igaznak,és a másét cáfolja.


mint pld Kereszténység? gyilkosok boszorkány égetés csak ima stb.

az persze nem gond hogy a Keresztényeket gyilkolták csupán a vallásuk miatt.


és hogy azt sem értik meg hogy mi a céljaink elérésért nem csak imákat mormolunk!!.


hanem ép úgy teszünk is érte mint bárki más,csak nekünk fontos az isten segítsége is!.


szerintem inkább gondold végig hogy valójában melyik valláshoz húz igazán a szíved,és ha kérdésed van róla föleheted itt is.

és az azonos vallást gyakorlók szívesen válaszolnak rá.

persze a cáfolók is.

2015. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

#6, 10:24


"a Kereszténység.

[...]

mert itt mindenki a saját vallását hiszi igaznak,és a másét cáfolja."

Akkor ezzel most meg is cáfoltad önmagadat, illetve hogy a kereszténység (így kisbetűvel) lenne az igaz vallás. Szép munka, gratulálok!


"az persze nem gond hogy a Keresztényeket gyilkolták csupán a vallásuk miatt."

Valahol az is gond, csak épp irreleváns ennél a kérdésnél. Ez nem jogosít fel ugyanerre, hiszen így egyből lesüllyedtetek az ő szintjükre, semmivel nem lettetek jobbak.

2015. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

nem cáfoltam önmagam csupán az igazat írtam.

hogy mindenki igyekszik a másik vallását cáfolni hogy csak is az ö vallása az igazi. de ez szerintem természetes hisz abban hisz.


hiszen így egyből lesüllyedtetek az ő szintjükre, semmivel nem lettetek jobbak.


ez sem így van mivel a mai kereszténység el ítéli az akkori tetteket.

pld a boszorkány égetésért a pápa is bocsánatot kért.

és a mai keresztények sem akarnak boszorkányokat égetni.

sőt a megbocsájtásnak nagy hang sújt tulajdonítanak.

2015. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
41%

Nem cáfolta meg a saját hitét(nem vallás,ezt tartsuk tudatban) csak kijelentette hogy a Keresztény hitet leszámítva más igaz hit vagy vallás nem létezik!

Mindet ember alkotta hamis,kitalált istenségek jellemzik kivéve a Keresztényt,csak ebben az a szomorú hogy sose fogják az emberek megérteni addig még maguk sem űzik mert ez tényleg nem olyasmi aminél felütöd a wikipédiát és már érted is hogy mi hogyan van!Itt egy egyszerű példa: A sátán gyűlöli az embereket,téged is és engem is!De még nálunk is jobban gyűlöli Istent!A Keresztény hit szerint a földet a sátán birtokolja,és próbál minket megkísérteni,rengeteg módja van ennek de ezt most nem fogom részletezni.Mind ezt figyelembe véve hogy lehet az hogyha mondjuk barátokkal beszélgetsz és szóba hozzák az Iszlám vallást,vagy a Budhizmust vagy bármi vallást,senkit sem érdekel,de amint valaki szóba hozza Istent és a Kereszténységet hirtelen el kezd izzani a légkör?Mert amíg nem létező vallásokról beszélünk az a sátánnak nem gond,sőt még örül is neki de amint valaki az igazságról beszél akkor közbe fog lépni!Gyűlöletet kelt,taszítja az embereket az igazságtól és épp ezért van annyi hitetlen ember sajnos ma napság.

2015. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

"nem cáfoltam önmagam csupán az igazat írtam.

hogy mindenki igyekszik a másik vallását cáfolni hogy csak is az ö vallása az igazi. de ez szerintem természetes hisz abban hisz."

Akkor tehát elismered, hogy nem a te vallásod az igazi? Én elfogadom, ohgy neked ez tetszik, de azt nem, hogy a te istened igazibb lenne bármelyik más kitalált mesefiguránál... Akarom mondani, istennél.


"ez sem így van mivel a mai kereszténység el ítéli az akkori tetteket."

De még mindigf ugyanazt a bálv... izé, na, jézust imádjátok, ugyanazok az elmaradott törvényeitek vannak, mint ezer éve, ugyanolyan vaskalaposak vagytok sok kérdésben, mint ezer éve, ugyanolyan kegyetlen és gonosz az istenetek a bibliátokban, mint ezer éve. Megtagadhatod, amit a vallásod korábban művelt, de nem törölheted el.

2015. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!