Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történne ha visszamennék a...

Mi történne ha visszamennék a múltba és megölném magam?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Időparadoxon
2015. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 FüligJimmy88 ***** válasza:

Valószínűleg felrobbanna az univerzum, úgyhogy ezt ne nagyon forszírozd :D

Na, de komolyra fordítva a szót: ez a tudósokat is foglalkoztatja, pontosabban az, hogy mi van akkor, ha visszamegyek az időben és megölöm a saját nagyapámat, mielőtt apám megfoganna... Ez is a neve, hogy nagypapa-elmélet. Ez amúgy valószínűleg nem lehetséges, de a kérdésedből ítélve arra vagy kíváncsi, mi van akkor, ha mégis...

Szerintem ez csak akkor lenne lehetséges, ha léteznének párhuzamos univerzumok-amiket amúgy feltételeznek is egyesek. Akkor is 2 verzió van (legalábbis én kettőt gondolok lehetségesnek...): az egyik, hogy egy párhuzamos univerzumbeli önmagadat ölöd meg, akkor minden menne tovább a maga útján, azzal a különbséggel hogy az az éned meghalt. Ha egyáltalán megtalálod, mert ha ez lehetséges, mások is belekutyulhattak abba az univerzumba, akkor pedig, ha a dátum egyezik is, egész más lehet az ottani világ, mint az itteni. A másik, vagyis hogy az ebben az univerzumban lévő énedet ölöd meg, akkor meg azt tartom lehetségesnek, hogy abban a pillanatban ahogy ez megtörtént, kettéhasad az univerzum és az a része, amelyikben te éltél megsemmisül (ezért mondtam hogy ne firtasd), a másikban meg csak annyit érzékelnek, hogy jött egy muki és kinyírta magát. Aztán persze lehet hogy utána ő is megsemmisül, mert abból az univerzumból jött, amit épp felrobbantott, ezt már nem tudom. De ezek csak tippek. Na tessék, megint sikerült kisregényt írni. Pedig erről tudnék még dumálni...

2015. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!