Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Le merjem mondani a videojáték...

Le merjem mondani a videojáték megrendelését? HELP

Figyelt kérdés
Szerettem volna venni egy játékot a Westendi Videojátékboltban, de csak egy másik üzletükben volt elérhetô.. Megkértem, hogy hozassák át ebbe a boltba, és akkor itt megveszem. Rábólintottak, és közölték, hogy pár nap múlva érkezik. Most viszont találtam egy boltot a közelben, ahol akár most is megvehetem 1,000 Ft-al olcsóbban... Viszont amott a játék már lehet, hogy úton is van.. Mit tegyek? :/

2015. júl. 1. 14:20
 1/7 anonim válasza:
51%
Azt se fogják tudni ki rendelte, meg vagy csak nem írtad le, hogy megrendelésnél személyit adtál, stb.. A másik, nem tudnak semmiféle képpen sem lesz belőle bajod ha nem veszed meg, maximum felhívod őket telefonon, és ha sírnak, akkor megmondod, hogy egyéni szociális probléma :)
2015. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
ne hívd föl őket. hagy az egészet, persze csak akkor, ha nem tudják a neved, címed, stb. Ha tudják, akkor meg már akkor fel kellett volna hívnod őket, amikor megláttad 1000 ft-tal olcsóbban.
2015. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
75%
Hívd fel a boltot köszönd meg és szólj nekik h nem fox érte menni.Ha ezt nem teszed meg nem lesz belőle semmi problémád,DE AZÉRT NE LEGYÜNK MÁR EKKORA TAPLÓ PARASZTOK.A bolt nem azonnal expressz futárral küldi át,mivel h írtad h pár nap...valószínűleg átszólnak a másik boltnak az meg majd a kövi szállításnál vagy ha össze jött x darab átküldi.Mivel üzletlánc ezért nem igen lesz belőle kára senkinek,de egy kösz haver ...ott az alkalmazott is megérdemel.
2015. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, a nevem, és a telefonszámom van meg nekik, sokat jarok oda, arcrol is ismernek.. Akkor felhivjam oket, hogy bocsi de maganproblema miatt nem fogom tudni atvenni a jatekot, de azert nagyon koszonom minden segitseguket, vagy mi legyen?
2015. júl. 1. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Az az ezer forint milyen arányt képvisel? Nem ismerem az árakat, te sem írtad. Ha 3 ezer helyett kettő, akkor érthető a döntésed. Ha 40 ezer helyett 39, akkor már nem ér ennyit az egész.

Ami a jogi részét illeti: online vásárlás esetén 14 napon belül indoklás nélkül el lehet állni a vásárlástól. Ha a termék már kiszállításra került, akkor a visszaküldését a vásárlónak kell állnia (akkor is, ha hozzád már el sem jut, mert menet közben "megfordították".)

A visszaszállítást akkor is ki kell fizetni, ha egyébként a kiszállítást az eladó állja.

Tehát ha belül vagy a 14 napon, akkor jogod van lemondani. Később már nem.

Egyébként ha holnap találsz még jobb árat, akkor a második boltot is szívatod? Mert ez az, akárhogy is szabályoz a jog.

Egyébként okos ember, ha már elhatározta magát, nem nézelődik vásárlás után. Legalábbis én eddig mindig úgy jártam, hogy ma vettem valamit, amit holnap akcióztak, máshol eleve olcsóbb, stb.

2015. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, Telibe trafáltál, 3,000 -> 2,000 lenne a spórolási arány. ezen kívül ha a kérdést elolvastad volna, akkor rájönnél, hogy nem online vettem a játékot, hanem át lesz hozatva egy üzletlánc egyik boltjából a másikba, a következô szállítással, ahogy egy régi válaszoló is írta.. Ja, és a "bolt szivatós" jelzôdre válaszolva, ôk ajánlották fel ezt az opciót, nem én utasítottam ôket. Szállítási ráfizetés sincs ilyen esetben, de azért nagyon köszönöm a válaszod... ;)
2015. júl. 1. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó vagyok. Átfogalmazom.

Bolti átvétel esetén nincs elállási jog. Így oké?

Tehát ha rendelted volna, akkor két heted van arra, hogy visszacsináld.

Ha nem történt eddig semmilyen vásárlás, akkor semmi nem történt.

A kérdésed az, hogy "Le merjem mondani..."

No most akkor ez mire vonatkozik?

Mert ha eddig nem vásárló vagy, csak ők tornáznak, akkor az legyen az ő bajuk.

Ameddig csak ők tornáznak, számla nem készült, fizetés nem történt, addig csak beszélgettetek.

Vagy a kérdésben gondolhattál arra is, hogy mi van, ha két szék közül a pad alá esel. Nem tudom, melyik.

2015. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!