Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom mennyit érnek a...

Kérdezlek kérdése:

Honnan tudom mennyit érnek a könyvek?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy van itthon elég sok könyv, de nem tudom hogy érnek-e valamit, vagy nem. Én néhányat értékesnek gondolok, de honnan tudhatom, hogy mennyire értékesek ezek? Mert van köztük olyan amiket még az 1800-as évek végén adtak ki olyan 1880 fele. Meg amit még értékesnek gondolok az egy Zsidó lexikon és a Talmud könyve, és azért gondolom annak őket, mert ezeket az 1900-as évek elején adták ki, és ha jól tudom a második világhábórú idején ezeket elégették, valamint akinél találtak ilyeneket azokat megölték, így gondolom hogy lehet hogy értékesek, de nem tudom, azért teszem itt fel a kérdéseket, hátha valaki jobban ért hozzá.

2015. júl. 4. 23:22
 1/3 belapus ***** válasza:

Minél kevesebb van belőlük és minél régebbiek, annál értékesebbek.És nyilván fontos az állapota is.

Az eladó szempontjából egy adott könyvhöz kapcsolódó érzelmi értéket a vevő nem fog megfizetni.

Érdemes lehet több antikváriumot megkeresni, értékbecslést kérni tőlük.

2015. júl. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hál istennek jó állapotban van az összes könyv, amikor kinyitottam, meg is lepödtem hogy milyen régi, és milyen jó állapotba van.

Igen, ezen én is gondolkoztam hogy néhány antikváriumot meglátogatni a könyvekkel, csak azért gondoltam megkérdezem itt is, mert elég sok könyv van, és hátha tud valaki valamit. Köszönöm a válaszod.:)

2015. júl. 5. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért én előtte elvinném egy zsinagógába h megnézze egy rabbi mert ha tényleg valami ritkaság nem lenne jó ha vmerre elveszne, persze nem azt mondom h ajánld fel, de jó lenne :D, ha pedig nem olyan fontos akkor nyugodtan eladhatod.
2015. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!