Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem írják ki az emberek...

FüligJimmy88 kérdése:

Miért nem írják ki az emberek az álnevüket?

Figyelt kérdés

Tekintsük közvélemény-kutatásnak :)


Nem kötelező ugye az embernek a saját nevét megadnia felhasználónévnek. Az enyémből például arra lehet következtetni, hogy 27 éves vagyok és pasi. De simán lehetnék 65 éves és nő, senki nem tudná meg. És fordítva is: lehetne a felhasználónevem irénkebácsi_1782, abból aztán végképp nem lehetne semmit levágni. Szóval mi ennek a pszichológiája?


2015. júl. 7. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van, mert ha valaki feltesz mondjuk egy elég gáz kérdést/ír egy választ, nem akarja, hogy egy másik kérdésnél felismerjék, hogy ez az a felhasználó, aki mindenféle hülyeséget kérdez/válaszol.

Ha nincs kiírva név, akkor a válaszolók a kérdést figyelik, és nem azt, hogy ki tette fel.

2015. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Régen így csináltam, hogy legyen egy közösségibb hangulata a dolognak, de aztán elkezdett írogatni egy félbolond, és ha blokkoltam, akkor új fiókkal próbálkozott.
2015. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiii ***** válasza:

Igen, egyetértek az elsővel.

És én ezért nem tehetek ki gáz kérdéseket. :(

2015. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.: van benne valami...

2.: ezt megértem, annyi kiegészítéssel hogy teljesen bolond az ilyen, nem csak félig :D

2015. júl. 7. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert be lehet azonosítani, lehet követni a válaszait, gondolatmenetét, és lehet zavaró annak, aki teljesen anonim módon akar nyilatkozni.
2015. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sok esetben csak meglátom a kérdező (vagy egyes válaszolók) nevét, és már leszűrtem, hogy az irománya arra sem érdemes, hogy elolvassam. Vagy várhatóan akkora butaságot kérdez/válaszol, hogy komoly erőfeszítést igényel, hogy reagáljak. De sok esetben tudom, hogy hasonlóan vélekedik, mint én, vagy különösen jól érvel, mindig értelmesek a válaszai, érdemes elolvasni az utolsó betűig. Vagy épp tudom, hogy egy nevelő célzattal szarkasztikus troll, aki igyekszik eloszlatni az emberek fejében és lelkében megült sötétséget. És persze ott vannak azok, akik egyszerre naívak és elegendően buták, szinte igénylik a trollkodást. Ahogy látod, bizonyos esetebben az illetőre nézve nem szerencsés, ha be lehet azonosítani az alteregóját. Hiába nem tudom, hogy Kovács Pál, Bivajbasznád, Fűcsomó utca 6. szám alatti lakost rejti az álneved, ha sok kérdésnél látom, hogy ez a FüligJimmy88 sok ilyen, meg olyan választ ír, akkor rásütöm, hogy ő ilyen, meg olyan ember, és ez szerint kezelem. Ez minden, csak nem az anonimitás lényege.
2015. júl. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!