Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Amnesztia" várható?

"Amnesztia" várható?

Figyelt kérdés
Bent lako mondta hogy allitolag orban elfogadott valamit ami miatt leepites varhato a bortonokben. Ezert hazi orizetbe kerulhet. Augusztus es januar volt emlegetve .. tud valaki ilyesmirol?

2015. júl. 10. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Amnesztia és házi őrizet nem ugyanaz.

Amnesztia esetén az érintetteket kiengedik, aki még nem vonult be, nem is fog. Mentesül a büntetett előélet alól is.

Aki lakásában tölti büntetését, az ugyanúgy büntetett előéletű, mint aki a Csillagban hűsöl.

Ha lesz ilyen, akkor csak kisebb súlyú bűncselekményt elkövetőket fog érinteni.

Visszaesők, erőszakos bűncselekményeket elkövetőket nem.

2015. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom mit jelent mindketto azert tettem idezojelbe mert nem elengedesrol van szo hanem csak haziban kell letolteni a fennmarado reszt a borton helyett ..
2015. júl. 11. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tudod, mi a különbség, akkor mit kérdezel?

Írsz amnesztiáról, írsz házi őrizetről, s a kettőt össze is kapcsolod. Olvasd el, mit írtál! Bocs, hogy olyan faragatlan vagyok, hogy segítő szándékkal korrekt választ adok!

2015. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!