A Vuk jogdíjas?

Figyelt kérdés

mármint a kicsi róka.. :)

ha fel szeretném használni egy logohoz, akkor kell hozzá valahonnét engedélyt szereznem?



2015. júl. 14. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezek jogdíjasok szoktak lenni. Jelenleg a Móra könyvkiadó adta ki 2015-ben a Vuk-ot könyv formájában. Hívd fel őket és kérdezd meg, ők biztos meg tudják mondani, ki a jogtulajdonosa jelenleg Magyarországon.. szóval hogy kihez kell fordulnod.

Nem tudom milyen logo-hoz, vagy hány pld-ban (kereskedelmi forgalomban?) akarod használni, de még az is lehet, hogy szimplán csak egy írásos engedélyt fognak adni, jogdíj nélkül. (amennyiben nem kereskedelmi célra akarod használni).

2015. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dargay Attila örököseit kellene megkeresned, a szerzői jogot illetően.


Jogot és díjat egyébként válaszd ketté. Vannak jogok, amelyekkel pénz is jár, de az egy dolog. Esetedben nem erről van szó.


Minden szellemi termék születésében önmagától és elidegeníthetetlenül rendelkezik szerzői joggal. Ha te egy ócska telefonoddal készítesz egy ócska fotót, az ugyanúgy a tied, mint Dargaynak az ő rajzfigurája.


Nem tartom lehetetlennek, hogy Fekete István örökösei is beleszólhatnak, ő írta ugyanis a Vuk című mesét.

2015. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem-értem, köszönöm!

Nem annyira életbe vágó, csak eszembe jutott egy jópofa gondolat, amihez passzol a kis róka, a nevével együtt :)

2015. júl. 15. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!