Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam egy régi pénzérmét...

Találtam egy régi pénzérmét hol lehet megtudni milyen fajta és mennyit ér?

Figyelt kérdés
az udvaron ásás közben találtam egy 1891 es pénzérmét az elején van egy nagy 1 es kis levelekkel körbevéve és alatta egy KR vagy KB felirat meg az évszám a hátulján pedig egy címer van de a szélén lévő szövegből csak a "pénz" és "magyar király" szavak kivehetőek de köztük még van pár szó
2015. júl. 14. 19:59
 1/2 polarbeer ***** válasza:

Amennyiben helyesen látod az évszámot, akkor egy 1891-es magyar 1 krajczár érméd van. A "KB" felirat a verdejel, a pénzt Körmöczbányán verték. (A jelenlegi magyar pénzeken BP a verdejel.)

A pénzérme az első 1 krajczáros, ami fiumei címerrel kiegészülve készült, az érme pontos kiadott darabszáma 16,271,659 darab ebből az évszámból ezzel a címlettel.

Értéke abszolút állapotfüggő, 500 Ft - 15.000 Ft között mozog. Ez itt 2322 Ft-ért kelt el:

[link]


A pénzérméről azt kell tudni, hogy MO-n 1 forint (ezüst) egyenlő volt 100 krajczárral. Ugyanekkor az osztrák oldalon (ugye az Osztrák-Magyar Monarchia idejében vagyunk) 1 florin (ezüst) egyenlő volt 100 kreuzerrel.


Amennyiben véletlenül félreolvastad a dátumot, lehet még 1 filléres is, mivel a leírás illik rá. A korona-fillér pénzrendszer 1892 - 1926 közt működött, 1 korona (ezüst) egyenlő volt 100 fillérrel. A korona-fillér pénzrendszer 1 filléreseinek hátoldalán a magyar korona van. Az 1 filléresek értéke állapot és dátumfüggő, az értékesebb dátumok az 1892, 1898, 1903; a nagyon értékes darabok pedig az 1906 és 1914 években kiadott darabok.


Bármi további numizmatikai, régi, vagy kevésbé régi pénzekkel kapcsolatos kérdésed van, írj nyugodtan :)

Üdv.:

polarbeer

2015. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

1 krajczáros, azóta rájöttem.Nincs nagyon jó állapotban ezért eladni nem fogom de kabalának, szerencse pénznek tökéletes :) Félelmetes belegondolni hogy miket élhetett meg ez az érme főleg hogy a ház helyén 100 éve még temető volt.:)

2015. júl. 23. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!