Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vízüveg+ homok fémöntészet?

Vízüveg+ homok fémöntészet?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.

Alumíniumot szeretnék formába önteni,és a negatív forma sokak szerint a vízüveg+ homok keveréke,ki is próbáltam,de nagyon lassan szeretne megszilárdulni,miért?

Van 1 gyorsabb módja? Mondjuk 1-2 óra?



2015. júl. 16. 15:25
 1/1 DexaN válasza:

attól függ milyen tulajdonságú formát akarsz...

Az anyag gyorsabban köt, ha CO2 gázt fecskendezel bele vagy szódabikarbóna+ecet reakcióval képzed a gázt (kisebb dolgokat és öntés magokat csinálnak így)

Ezt a kombinációt amit írtál akkor szeretik használni nagyobb dolgokra, ha vékony, precíz dolgot akarnak kiönteni, mert ez rohadtul tartja a formáját. Kevésbé pontos dolgokhoz bentonitos(szitált bentonitos macska alomból pl) vagy agyagos (vettem agyagot, azt hozzá kevertem a homokhoz amíg szépen összeállt a kezemben, a nedvességgel is így szórakoztam, de youtube-on vannak direkt %-os receptek is). De érdemes fából csinálni egy jó szétszedhető öntőfiókot (nem tudom hogy hivják az iparban)

2016. júl. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!