Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez az egyik versem . Véleménye...

Ez az egyik versem . Véleményetekre kíváncsi vagyok. Milyen lett?

Figyelt kérdés

Ahogy a többiek tekintenek a temetőre, és ahogyan én .



Temető


Sivár, csendes, és sötét,


Hátborzongató ösvény,


Legtöbb ember a temetőre így tekint,


Mert nem látják be, nem tudják, hogy milyen itt.



Sírokon szúrós sövény,


Moha a nyughely kövén.


Valaki kérdi, annyit tudok felelni,


Neked sem kell félni, nyisd ki szemeid.



A lélek él örökké,


Én hiszem van öröklét,


Temetőre nézve csillognak szemeim,


Mert tudom, életük itt kipihenhetik.



Emelkedve ég fölé,


Mennek , angyalok köré


Akik itthagytak , gondjainak vége itt ,


Ők végleg lecsukhatták kisírt szemeik.


2015. júl. 17. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez NEM vers, csak széttördelt sorok. Próbáld meg folyamatosan mondani "prózában". Nem lehet, hülyeség az egész.
2015. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Kétféle klasszikus versforma létezik, mindegyiknek kötött a szerkezete: az időmértékes és a ütemhangsúlyos verselés. Ha még nem tanultad, vagy elfelejtetted volna, amit irodalomórán tanítottak, akkor keress rá ezekre a fogalmakra. Illetve létezik még a szabadvers, de ennek is az a lényege, mint a versnek úgy általában: a ritmus. Egy szabadversben a verssorok hossza ugyan nem kötött, de attól válik jóvá egy szabad vers, hogy a verssorok hosszának változása követi a gondolatok, érzelmek lüktetését. Bár itt nincsenek olyan formai kötöttségek, de igazán jól bánni vele sokkal nehezebb, mint egy klasszikus kötött versformánál.


Nos amit leírtál, az egyikbe sem fér bele. A vers nem a rímtől lesz vers. Sőt létezhet vers rím nélkül is. Nem is attól válik valami verssé, hogy négyes sorokba rendezed a szöveget. A vers igazi lényege a ritmus, ahogy valamiféle rend szerint, mégis természetesnek ható módon következnek a szavak egymás után.


A szöveg itt-ott már-már súrolja az értelmetlenség határát. Pl.:

> Legtöbb ember a temetőre így tekint,

A legtöbb ember…


> Sírokon szúrós sövény

A sírokon…


> Valaki kérdi, annyit tudok felelni

Ha valaki kérdi…


> nyisd ki szemeid

nyisd ki a szemed


> Én hiszem van öröklét

Én hiszem, hogy van öröklét


Olyan hatást kelt, mintha egy külföldi írta volna a verset, aki még nem tud jól magyarul.


A mondanivalót tekintve van benne valami érdekes, de némileg félre is értelmezi a temetőt, mint olyat. A lélek hallhatatlan oké, de az nem a temetőben van. A temetőben a test van, az ember azon része, ami múlandó, és arra is emlékezünk, ami elmúlt – a test, a személyiség –, ami abban a formában már nincs közöttünk, amilyen formában jelen volt.

2015. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a tartalma elég jó, vagyis nem 0, de a rímek nem jók, ez által nem túl kellemes hallgatni:/

10-es skálán kb 5

Próbálkozz még!! Menni fog!

2015. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!