Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek el fog romlani a...

Szerintetek el fog romlani a gép? Sűrgős!

Figyelt kérdés
Pár hónapja letöröltem egy programot amely neve windows 8 firewall controll.Míg ez fent volt nem volt semmi probléma.Haszontalannak találtam a programot és letöröltem.Kb 1 héttel ezelött Kezdődött az egész.Mikor megnyitom a googlet akkor néha előugrik egy olyan ablak aminek a neve stamplive és szokott valami hirdetést is bedobni máskor.Amikor az ablak felugrik akkor jön is az avast jelzése hogy blokkolt egy vírust stb...Most bejelentkeztem skypeba és szintén kiírta hogy blokkolt egy vírust...Hiába megy naponta 1 teljes rendszervizsgálat soha nem talál semmit.Fent van még a spybot de az se használ.Hogyan tudnám eltüntetni a vírusokat?Ja és még annyi hogy mikor beindul a gép akkor ugye bejön minden és magától elindul az origin meg a steam és a steamba be is lép automatikusan...

2015. júl. 21. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:

steam és origin automatikusan indul...ez normális.

stamplive valszeg egy adware (hírdetés vírus) az csak idegesítő és eszi a memót de nem olyan káros, ha bemész a programok-hoz (módosítás és törlés) ott megkeresed és letörlöd.


nem tudom miért töröltél le egy programot ami nem okozott problémát és nem is tudtad mire jó...


A helyedben (mivel észrevehetőleg nem vagy elég jártas a javításban)

megkeresném win8-on belül a javítás opciót... rég nem használtam win8-as gépet, de elvileg a charm bart ha kihúzod (jobb oldali csík) ott beállításoknál lehet talán egy lehetőség ahol újra lehet telepíteni a gépet egy menüponttal és javítani...

2015. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem win8 as a gépem hanem 7 es
2015. júl. 21. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:
akkor mit keresett rajta win8 firewall?
2015. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát mért ne lehetne rajta?Amúgy az újratelepítés hasznos lenne?
2015. júl. 21. 10:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Jah, vinyó formázás, majd újratelepítés! Egy próbát megér!
2015. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 2xSü ***** válasza:

> Míg ez fent volt nem volt semmi probléma.Haszontalannak találtam a programot és letöröltem.


A tűzfal akkor végzi jól a dolgát, ha nem veszed észre, hogy létezik. A tűzfal figyeli a netes forgalmat, és megakadályozza az ártó szándékú tevékenységet.


> Mikor megnyitom a googlet akkor néha előugrik egy olyan ablak aminek a neve stamplive és szokott valami hirdetést is bedobni máskor.


Általában ezek valamiféle más – ingyenes – szoftverrel együtt érkeznek. Sok ingyenes szoftver fejlesztője abból tud némi pénzt keresni, hogy kvázi reklámoz más szoftvereket, a telepítésnél automatikusan felkínálja ezek telepítését. Ezért célszerű figyelmesen elolvasni egy telepítésnél a lépéseket, és nem ész nélkül nyomkodni a tovább gombot. (Ez eléggé határeset. Kéretlen reklámnak is lehet tekinteni, de másik oldalról te telepítetted, elvileg a tudtoddal, belegyezéseddel került a gépre.)


> Amikor az ablak felugrik akkor jön is az avast jelzése hogy blokkolt egy vírust stb...


Pont a stb… lenne a lényeg. Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen üzenetet írt ki. Ez kb. olyan, mintha elmennél az orvoshoz, és azt mondanád, hogy: „Doktor úr? Miért vagyok ilyen beteg? Fáj valamim, meg ilyesmi…”


> Hiába megy naponta 1 teljes rendszervizsgálat soha nem talál semmit.


A vírusirtó pont azért írja ki, hogy blokkolt valamit, mert sikerült elkapnia a vírust, így az nem került a gépedre. Ha sikerülne egy vírusnak átbújni a védelem alatt, akkor pont nem írna ki semmit a vírusirtó. (Illetve egy frissítés után már észrevenné, de akkor már nem azt írná, hogy blokkolt egy vírust, hanem azt, hogy a géped vírusos.)


Lehet a kezdőlap, keresőmotor átállítása megoldja a gondot. Chrome esetén:

[link]

[link]


De lehet, hogy Internet Explorernél is el kell játszani ezt, mert tudtommal a Skype meg ennek a motorját használja.


> Szerintetek el fog romlani a gép?


Fizikailag nem. Fizikailag nem tud elrontani egy számítógépet egy szoftver. (Illetve ahhoz nagyon hathatós közreműködésre van szükség, de ez nem jellemző, nem is célja egy vírusnak az ilyen jellegű tevékenység.) A legrosszabb ami történhet, hogy újra kell telepítened a gépet. (Amúgy ha nem tudod megoldani a problémát, akkor célszerű is ezt megtenni, lehet még mindig gyorsabb, mint napokat keresgélni a megoldást.)

2015. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és annyit még hozzá fűznék hogy azért is töröltem le mert elegem volt hogy ha feltelepítek egy játékot akkor jön az hogy engedélyezzem-e vagy nem...Ha meg letöröltem egy játékot és nem engedélyezem akkor megkell keresnem ami máshogy írja a játék nevét.
2015. júl. 21. 15:39
 8/10 2xSü ***** válasza:

> mert elegem volt hogy ha feltelepítek egy játékot akkor jön az hogy engedélyezzem-e vagy nem


Pont erre való egy tűzfal. Pont az a célja, hogy te tudd eldönteni, hogy egy adott szoftver kommunikálhat-e a neten keresztül, vagy sem. Evidens, hogy egy multiplayeres játéknak kommunikálnia kell a szerverrel. Egy rajzolóprogramnak meg nem, bár ott még lehet, hogy te szeretnéd, hogy mondjuk frissítse magát. De lehet, hogy nem szeretnéd. A számítógép nem gondolkozhat helyetted, ezért tesz fel kérdéseket. A helyes ilyenkor az, ha elolvasod, megérted a kérdést, és szándékod alapján válaszolsz. Ugyanígy a telepítésnél is elolvasod, hogy éppen mire mondasz igent, mi van beikszelve, stb…


De a tűzfal esetén ezt a kérdést minden játéknál egyszer kell megválaszolni. Mennyit vesz el ez az életedből? Évi öt percet? Tízet? Annyira csak nem vagy elfoglalt. És mennyit vesz el ennek hiányában a gép újratelepítése? Órákat…

2015. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na mmost akkor elromlott-e már a gép, vagy mi?
2015. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem erre mondják, hogy "user error"? :D
2015. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!