Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megtud csapni a tőltő? Sürgős!

Megtud csapni a tőltő? Sürgős!

Figyelt kérdés
Kihuzta. A konektorból az ipad mini tőltőjét és az ujjam hegyét ahol van a köröm ott. Bört nem tudom vagy megrázott vag csak a meleg miatt éreztem.A kérdés hogy megtudok halni egy töltötől és egBől meghalnék vagy van valami jelzés?

2015. jún. 19. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg tud csapni. A napokban is szólt hír halálos balesetről. Ősbunkó tévésünknél csak tüzet csinált.
2015. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És valazeg megcsapott?mennyi az esély hogy belehalok?és meghaltam volna már?
2015. jún. 19. 22:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Amugy nem nyultam a konektorba mint mondtam kihuztam a tőltőt és nem emlékszem hogy megfogtam volna szoval csak a meleg a szélén volt szerintem
2015. jún. 19. 23:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont dobog a szivem nagyon mer gondolom félek... Valaki segitsen légyszives!!
2015. jún. 19. 23:01
 5/8 2xSü ***** válasza:

> Megtud csapni a tőltő?


Nem lehetetlen.


> nem tudom vagy megrázott vag csak a meleg miatt éreztem


Ha 230V rázott volna meg, akkor tudnád, hogy megrázott. Valószínű csak meleg, vagy simán statikus elektromosság lehetett.


> A kérdés hogy megtudok halni egy töltötől


Elhanyagolható az esélye.


> és egBől meghalnék vagy van valami jelzés?


Az áramütés ha öl, rendszerint egyből öl, de akkor nem nagyon engednél el többet azt, ami megrázott. Nagyobb áramütés esetén lehetséges, hogy úgy halálos kimenetelű, hogy csak később válik azzá. Pl. vérrög keletkezik, ami embóliához vezet. De ez azért ritka, illetve ehhez is azért nagyon jól érezhető áramütés kell, égési sérüléssel, miegyebekkel.


> Viszont dobog a szivem nagyon mer gondolom félek


Valószínű ez az oka.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Annak az esélye, hogy ettől fogsz meghalni elhanyagolható. A leírt jelek alapján nagyobb az esélye, hogy nyersz a lottón, vagy ma éjjel egy betörő fog megölni.


Mindenesetre a halálfélelem jó alkalom arra, hogy az ember átgondolja az életét. Pl. átgondolhatod, hogy úgy akarsz-e meghalni, hogy nem tanultál meg az anyanyelveden tisztességesen írni… ;-)

2015. jún. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és képzeld tudok írni a anyanyelvemen csak ipadrol irtam ami k*aszott sz*r ha gyorsa írsz...Szóval nem kell gúnyolódni :)
2015. jún. 20. 08:28
 7/8 2xSü ***** válasza:
0%

> Köszönöm a választ és képzeld tudok írni a anyanyelvemen csak ipadrol irtam ami k*aszott sz*r ha gyorsa írsz...Szóval nem kell gúnyolódni :)


Nem. A helyes válasz ez lett volna: Elnézést, igyekszem jobban figyelni rá.


Hosszú, offtopic válasz lesz, de talán érthetővé teszi, miért ejtettem meg azt a félmondatot, és miért szánok rá ilyen hosszú választ ezen legutolsó válaszodra.


Erről egy idézet jut eszembe egy filmből:

- Mond mester, mi a bölcsesség?

- Tudsz szélvédőt mosni?

- Igen.

- Bölcsesség az, ha csinálod is.


Hiába tudsz helyesen írni, ha történetesen nem írsz helyesen. Ez olyan, mint mikor egy dohányos azt mondja, hogy bármikor le tud szokni, csak…. Ha nem szokik le, akkor nem tud leszokni, hogy erre milyen indokokat keres, az már legyen az ő magánügye, de egy másik ember így fogja őt megítélni.


Most pl. az utolsó válasznál már semmi nem indokolta a gyorsaságot, vagy egy alkalmatlan eszköz használatát, mégis hiányzik a mondatodból vagy 4-5 vessző, egy mondatvégi írásjel, egy szóköz a hármaspont után, van egy rosszul írt márkanév, egy rosszul illesztett raggal (helyesen iPadről), meg két indokolatlan káromkodás, amit minden további nélkül ki lehetett volna váltani olyan szavakkal, amikben kevesebb csillag van.


A gyorsaság és a figyelem, pontosság nem egymást kizáró tényezők. A figyelem, pontosság általában nem igényel nagyságrendekkel több időt. Meg ha nagyon veszélybe érezted volna magad, nem a gyakorikerdesek.hu-t nyitod meg, hanem mentőt hívsz.


Az eszköz alkalmatlansága sem igazán jó érv. Egy régi számbillentyűs mobilról is lehet helyesen írni, és nem szignifikánsan lassabb ugyanolyan hosszú szöveget jól leríni, mint rosszul.


Tudom, hogy nyelvtannácinak lenni nem éppen szép dolog, ezért általában kerülöm is. Meg azt is értem, hogy az ember nem szívesen hall magáról kritikát, esetleg erős érzelmi reakciót tud szülni, ha mégis. De ha egy kérdésben úgy kell kisilabizálni, hogy mi a fenéről beszél a kérdező, akkor azért szóvá szoktam néha-néha tenni. Oké, lehet, hogy te gyorsabban beírtad így, de mi pont annyival olvassuk lassabban, neadjisten nagyobb eséllyel lapozunk tovább a következő kérdésre, mert nincs kedvünk kitalálni, hogy mit akartál leírni. Olvasd vissza a kérdésedet hangosan, majd mond azt, hogy egy idegen számára ezek nem kvázi értelmetlen mondatfoszlányok.


Érted, az emberek egy része annyira igényes tud lenni sok szempontból, hogy legyen egy márkás tabletje, ne legyen összekarcolva, kinézzen valahogy. Legyenek jó minőségű, márkás ruhái, cipője, hogy ne kócosan menjen az utcára, stb… Innen meg olyan kontrasztosnak tűnik, hogy az írásával szemben meg olyan igénytelen, mintha szakadt, koszos munkaruhában, kócosan mennének el egy esküvőre. És ha valaki ezt szóvá teszi, akkor képes még meg is védeni, meg is érvelni, hogy miért ilyen.

2015. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól, mert iPad-ről írsz, még tudni kéne helyesen fogalmazni. De ha nem magyar vagy, és még csak tanulod ezt a nyelvet, akkor nincs semmi baj, csak ne legyél ennyire feszült.
2015. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!