Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kisebb kaliberű puskát...

Milyen kisebb kaliberű puskát ajánlotok ( nem kis kaliberű )? Lehetőleg távcsövet is mondjatok hogy milyet ésszerű venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kisebb kaliberű puskát milyen márkákat ajánlanátok , mekkora kaliber . A távcsövet pedig azért kérdezem mert nem tudom milyen áron kapok egy normálisat , nem profit de jól használhatót . A válaszokat előre is köszönöm ?

2015. júl. 22. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mire szeretnéd használni és mennyit akarsz vele lôni?
2015. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja még 1. Mennyit szánsz rá?
2015. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vadászati célokra szánom. Őzezni , disznózni , stb.

200-240 ezer távcsővel együtt vagy nélkül .

2015. júl. 23. 09:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyit akarok lőni vele de hosszú távra szeretném.
2015. júl. 23. 09:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy mennyit akarsz lőni, mert nem mindegy a lőszer ára.

Ha tölteni akarod akkor valamennyivel olcsóbb, de ha sokat lősz érdemes általánosabb kalibert választani.

Én CZ-t vennék, 200-250-körül kijön egy új (távcső nélkül, az már ennyibe nem fér bele).

Vagy keress egy jó állapotban lévő használtat. Még lehet ez a legcélravezetőbb.


Alternatív megoldás lehet, ha veszel, egy műanyag tusos "valamit" (Marlin, Remington) és csináltatsz rá egy "rendes" agyazást.

Nem a legjobb, de ha nem sokat akarsz vele lőne egy darabig jó lesz.

Egy idő után úgyis változik az igényed, majd váltasz.


Távcsövet hagy ne ajánljak, nézz meg többet ilyen árban szintén találsz már jót.

Fórumokon keress rá.

Mondhatok bármit, az nem biztos, hogy neked jó. Hasonlítsd össze (annak függvényében, hogy mire kell, meddig akarod használni, hány éves vagy) a nagyításukat, szürkületi értéküket.

2015. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
MA már vadászboltban egy 7x64-est enyiért simán megkapsz szerelékkel, és távcsővel együtt, ezzel a kaliberrel lehet őzre, disznóra, szarvasra, stb. De egy kisebb kaliber disznó ellen hát nem tudom talána a 6,5x68 árat ebben a kategóriában nem tudok. Mondjuk még ez se biztos hogy leviszi a disznót. Mondjuk ha fejbe lövöd akkor persze a kaliberek nagyrésze leviszi viszont az mégis nehezebb mint lapockán.
2015. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz ezt természetesen nem új puska kerül ennyibe de szerintem a használt puskák is nagyon okáig bírják ha csak vadászatrhasználod. (érts: nem lősz el vele minden nap 10-20 lövést)
2015. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!