Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem megy az írás! Wtf?

Nem megy az írás! Wtf?

Figyelt kérdés

Komolyra fordítva a szót!

8 éve írok novellákat és minden vágyam az, hogy majd egyszer írással foglalkozhassak. Nyertem már meg pályázatokat, kisebb online magazinoknak is írtam, cikkeket, novellákat.

Most mégis oda kerültem, hogy képtelen vagyok írni, pedig szeretnék, helyette csak ülök az üres doksi előtt. Ez megy egy éve. Eleinte azt hittem, hogy biztos az a baj, hogy sok minden történik körülöttem és ezért nem tudok az írásra koncentrálni, de egy hónapja hazaköltöztem, ingerszegény környezet vesz körül és továbbra is semmi.

Volt már valaki hasonló helyzetben?



2015. júl. 23. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is író szeretnék lenni, de sajnos abszolút nem értem a helyzeted. Hogy lehet kifogyni az ihletből? Nekem mindig csak úgy jön, leírom, és kész.
2015. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben, de az ihlet nálam általában este szokott jönni, zuhanyzás v. lefekvés után, amikor lelassul az agyam. Azt tudom tanácsolni, hogy kicsit vonatkoztass el a külvilágtól és kezdj el valami téged foglalkoztató kérdésen gondolkodni. Azt vettem észre magamon, hogy az is segít, ha újrapörgetsz magadban egy filmes jelenetet rengetegszer, vagy feleleveníted sokszor egy emlékedet, vagy egyszerűen beszélgetsz egy társaságban, és ha működnek a "szellemi antennáid", akkor rögtön érezni fogod, ha jön az ihlet.
2015. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!