Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki ateista, vagy materialista...

Aki ateista, vagy materialista, aki nem hisz semmiféle spirituális, természetfeletti dologban az a megvilágosodást is megveti?

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 15:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
41%
Nem.Én ateista vagyok és abszolut nem vetem meg sem a spirituális eszméket sem pedig a felvilágosodást.Sőt eggyáltalán nem vagyok abban biztos ,hogy halálom után nem rehinkarnálódom.Az ateizmus szerény véleményem szerint az Istemben való nem hitet fejezi ki.Attól függetlenűl ,hogy ateista vagyok nem vetem meg a vallásokat ,sem pedig azokat akik hisznek.Ugyan nem hiszek semmi féle istenben de a vallások tanulmányozását letfontosságunak tartom ahoz,hogy értelmes gondolkodó embernek vallhassam magam.
2015. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Addig oké, hogy attól, hogy valaki ateista, még elfogadja azt, hogy valaki másban hisz, elfogadja a többi vallást, de arra vagyok kíváncsi, hogy az ateista ember hisz e a megvilágosodásban? Vagy egy humanista, aki szerint az élet értelme az, amit adunk neki, az mit gondol a megvilágosodásról? Van-e egyáltalán olyan világnézet, ami elutasítja a megvilágosodást?
2015. júl. 24. 15:39
 3/11 anonim válasza:
Én nem utasítom el a felvilágosodást.De nem értem a kérdést .Szerinted egy ateista nem lehet felvilágosodott?Hogyan vélekedsz az ateizmusról?
2015. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem a történelemben történt felvilágosodásra gondolok, hanem tudat megvilágosodására?
2015. júl. 24. 16:30
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi a mondat végén pont van nem kérdőjel.
2015. júl. 24. 16:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi, hogy az élet értelme minden nézet szerint a tudat fejlődése, a megvilágosodás, vagy van olyan nézet, ami szerint valami más?
2015. júl. 24. 16:35
 7/11 A kérdező kommentje:
Aki ateista, az is lehet megvilágosodott, vagy az ateista ember nem hisz az ilyesmiben?
2015. júl. 24. 17:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Az atesita csak és kizárólag annyit jelent, hogy nem hisz isten vagy istenek létében. Hogy ezenfelül miben hisz, azt már egyébe válogatja.


Mit értesz egészen pontosan megvilágosodás alatt? Mert én pl. azt is értem, ha felismeri valaki, hogy az egyházak csak pénzéhes szervezetek, és ráismer arra, hogy semmiféle isten létére nincs semmi bizonyíték. Ez az én olvasatomban már a megvilágosodásnak egy formája pl.

2015. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Arra a megvilágosodásra gondolok ami például a buddhizmusban van, a zen, de aki nem buddhista az is hihet az efféle megvilágosodásban. Arra vagyok kíváncsi, hogy az efféle megvilágosodásnak, a tudatfejlődésnek van-e bármiféle spirituális jellege?
2015. júl. 25. 19:19
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Definiálni kellene a megvilágosodást, mert így sokan sokfélét fognak érteni alatta.


Én pl. azt értem megvilágosodás alatt, hogy az ember rájön, hogy létezik e világon túl más is, illetve ez a világ csak díszlet - szépen lassan széthullik előtte, és megérti, hogy miért díszlet. Megérti azokat a mélyben húzódó, fontos dolgokat, amiért élnek az emberek, amit ebből tanulni, megérteni lehet. Elválasztja ezeket a hétköznapi élettől, sőt, attól is, amit mi életnek nevezünk.


Ehhez szerintem sokféleképpen lehet eljutni, vallás nélkül is (sőt, a vallást valahol éppen visszahúzó erőnek tartom, mert elveszi a teret az egyéni gondolkodás, egyéni út elől), ami a közös pont, az valószínűleg a misztikum. De ezt ezen a szinten gondolom már nehéz lehet megfogalmazni.

2015. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!