Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Coca cola maga amit megiszun...

A Coca cola maga amit megiszunk gyártási folyamatoktól eltekintve (energia stb) tényleg csupán 2Ft?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól biztos több, de az igazsághoz közel járhat.
2015. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként durva az, hogy milyen árréssel értékesít mindenki...
2015. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen mennyiségre vetítve? 1 csepp, 1 deciliter, 1 liter, 1 hektoliter, 1 tonna (tudom!)


Ha ez a kettő forint arra vonatkozik, hogy a kokacserjéért mennyit ad a gyár, lehetséges, hogy egy liter ennyiből kikerül.

A nagy tömegben gyártott ital teljes nettó anyagköltsége sem lehet sokkal több. De még a teljes előállítási sem.


Lehetséges, igen.


*****

Arra a megjegyzésre, amit az árrésről ír valaki:

Amíg nem dolgoztam kereskedésben, addig én is így gondolkodtam. Most sem vagyok boltos, csak ilyen helyen dolgozom.

Vásárolunk valamit 100 forintokért, eladjuk 200-ért. Ebből tudod mennyi a tényleges nyereség: Kb. 5-6 forint.

Minél rövidebb a termék útja a vevőhöz, annál olcsóbb lehet, de az árrést szidni értelmetlen.

2015. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szántóvető ***** válasza:

egy ekkora világcég esetében nem lehet eltekinteni a gyártási költségektől.szerintem megbecsülni sem lehet.ha csak az alapanyagok árát nézzük akkor az fals képet ad.

érdekességképp itt egy link,megéri rászánni negyed órát hogy milyen alternatívák vannak: [link]

2015. júl. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!