Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki eltudja nekem magyarázn...

Valaki eltudja nekem magyarázni a csillagok között cimű film végét? Mert én nem értem.

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg még egyszer akkor. Mit nem értesz pontosan?
2015. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

A végen felsorolják a színészeket, hogy ki vett részt a filmben, és hogy melyik filmszerepet játszotta.

Illetve kiírják a stáblistát, hogy kik vettek részt a film leforgatásában.

2015. júl. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi nem volt érthető? Én imádom azt a filmet eddig 5x láttam szóval elmondhatom. Aki még nem látta és nem akarja, hogy lelőjem akkor ne olvassa.



Gondolom addig még oké, hogy leválik az űrállomásról és belezuhan a robottal a fekete lyukba. Amit kiderül, hogy a jövő emberei készítettek. Ebben megcsinálták háromdimenziósra Cooper lányának a szobáját az összes eseményt. Mivel a jövőbeli emberek a filmben már 4 nél több dimenzióban élnek de mi csak 4 ben élünk ugye az alap 3 dimenzió amit használunk a fel a le és a mélység. A 4. dimenzió az idő, nekünk az csak egy kötött pálya nem hagyhatjuk el csak előre mehetünk benne. De a jövő emberei a fekete lyukban megalkották az időt 3 dimenziósra azaz, hogy Cooper tudjon a lánya idővonalában mozogni. És különböző erőhatásokra pl ütésre a gravitáció át tudott hatolni a tér időn, pl amikor lelökte a könyveket. Itt megértette, hogy ő volt végig ő üzent a lányának. Mikor hullott a por úgy nyúlt bele a kezével a gravitációba, hogy a por úgy hulljon, hogy látszódjanak a vékonyabb és vastagabb csíkok, hogy kitalálja a koordinátát. Aztán a robot által gyűjtött adatokat a fekete lyuk összeroppant belsejéből elküldte morse jelekkel az órára. Ezért össze tudta a lánya hangolni az adatokat és elkészült a képlet amivel hatalmas űrállomásokkal át tudta vinni az emberiséget az új hazába gravitációs tömegvonzás segítségével. Na már most ezek az űrállomások nekem is homályos foltok, nem tudom elképzelni hogyan működhetnek, és hogy néznek ki. Ez eléggé nagyon mélyen atom vagy inkább kvantum fizika.


De végül is ez az egész paradoxon ami azt jelenti, hogy képtelenség. Mivel ha nincsenek a jövő emberei akkor az emberiség nem hagyhatja el a földet mert nincs aki megnyissa a féreglyukat. Szóval ez így zavaros ezt jelenkorú ember nem igazán foghatja fel, ez időutazásos dolog max a nagyobb tudósok, de ők se tudhatják pontosan.

2015. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen..pont eltaláltad..mostmár értem..köszönöm szépen! ;)
2015. júl. 24. 21:14
 5/7 anonim válasza:

Na, hát én pont ezt a részt nem értem.


Ha abból indulunk ki, hogy egy eseménysorozat végén elért tudással lehet létrehozni az idő manipulálásához szükséges feltételeket, és az időben nem lehet utazni, csak üzenni:


1.Az első eseménysorozatban nem lehetett féregjárat, mert azt a film szerint valaki odatette, e nélkül pedig az emberiség hogy élt túl és jutott el arra a tudásszintre hogy létrehozza a féregjáratot amire az egész utazás épül ?


2.Mekkenegi az első eseménysorozat szerint élete végéig a földet kellett volna túrnia, mert senkitől sem kapott volna koordinátákat.


Szóval kellett egy a filmet megelőző eseménysorozat ami biztosította a féregjáratot, ami magyarázható lenne egy egyszer használatos hiperszuper hajtóművel és azzal hogy Mekkenegi meghal a fekete lyukban a csaj pedig benépesíti az új bolygót és majd 5000 év múlva onnan indítanak egy földmentő projektet a filmben látott eszközökkel, de még akkor is elcsúszik az egész azzal hogy Mekkenegi magának üzen mert az időutazás mivel nem létezik a film szerint az űrkönyvtár létrehozására, az 5 dimenzió megértésre az élet értelmére meg mindenre az emberiségnek az a 22 vagy hány év állt rendelkezésre amíg Mekkenegi az első bolygón szarakodott. Viszont ebben az esetben meg teljesen felesleges üzengetni, mert már úgyis tudnak mindent és a föld is megmenekült.

2018. okt. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez a film egy végtelen körforgás, aki látta a The flash c. Sorozatot annak kicsit könnyebb megérteni *SPOILER*: The Flash 3.évad végén: kiderül, hogy a főszereplőnk ellensége saját maga aki a jövőböl jött. Azért kattant be mert Savitar aki: Flash a jövőböl megölte saját barátnőjét a múltban ezért belőle lett Savitar. A gonosz énje a jövőben, aki vissza megy a múltba, hogy biztosítsa saját létezését, megöli a barátnőjét a múltban. Na filmben is hasonló logika van. Úgy lehet elképzelni mint egy fektetett nyolcast "∞" Cooper a kockán keresztül üzen a múltba, hogy aztán a jövőben megfejthessék a gargantuát, a kérdés akkor jogos, hogy kronologiailag mi volt elöbb de ez egy zárt hurok nincs eleje, se vége.
2020. máj. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
De mit küldött el morze jelekkel a couper ? Attól hogy ő rájött hogy a gravitáció áthalad minden dimenzión, miért tudta a Murph átvinni az embereket egy másik hazába?
2022. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!