Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok nekem olyan ötleteket...

Tudtok nekem olyan ötleteket mondani hogy Kitana harci legyezőjét el tudjam készíteni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbbés viszonylag autentikus legyezőt csinálhatsz kék papírból és ezüstszürkére festett műanyag (esetleg valami jobb fajt fa) lemezekből. A műanyag azért lenne jó, mert könnyű megmunkálni, kicsi a súlya, elég strapabíró és rugalmas. Erősebb kartonpapírral is működhet, de arra jobban kell vigyázni.


Nem tudom, melyik verziót akarod elkészíteni. Ugyanis van egy sűrűbb és egy ritkább rétegezésű kivitel. A sűrűhöz kb 1 cm, a ritkához inkább 1,5-2 cm széles (kb 2-3 mm vastag) és 25-30 cm hosszú lemezekre van szükség.

Ezek egyik végét össze kell csapolni. Legegyszerűbb, ha egymásra téve összefogod az összes lemezt és átfúrod őket az egyik végén, majd bele teszel egy csavart, vagy szegecset. Aztán a kék papírt kicsit meg kell lágyítani az egyik tengelye mentén, hogy szépen csukódjon a legyező. Ezt úgy a legegyszerűbb, ha megfogod a két rövidebb oldalánál a lapot, és egy élesebb felületen (pl. egyélesebb asztallap éle, vonalzó éle, stb) kicsit meghúzkodod. Érdemes mindkét oldalát jó alaposan ledörzsölni.

Ezt követően a papírt trapézokra kell felvágni.

A trapézok széttartása értelemszerűen a legyezőpálcák kívánt széttartásával kell megegyezzen.

Aztán már csak fel kell ragasztani őket a legyező vázra.

Mellékelek egy kis ábrát a trapézos felvágásról, és hogy hogyan kell felragasztani őket:

[link]


Sok sikert hozzá! :D

2015. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :D
2015. júl. 25. 22:17
 3/5 A kérdező kommentje:
És szerintetek úgy meglehetne oldani hogy műanyag és fa helyett valamilyen fémből legyen mint a Mortal Kombat X-ben?
2015. júl. 29. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:
A pálcák lehetnek fémből minden gond nélkül. De a harmónika része nem nagyon. Esetleg papírra ragaszthatsz valamilyen fóliát mindkét oldalról.
2015. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a pálcákra értettem csak
2015. júl. 29. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!