Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pénz, karrier, külföld,...

Pénz, karrier, külföld, magány Vagy kevesebb pénz, barátok, Magyarország?

Figyelt kérdés
Németország. Informatika. Már megvan az állásajánlat, felvettek, csak alá kell írnom a szerződést. Új élet, új munkahely stb. DE itthon is van munkám, barátok, és nagyon félek, hogy magányos lennék és a zárkózott északiak nem fogadnának be. Szóval a kérdés: Pénz, karrier, külföld, magány vagy kevesebb pénz, barátok, Magyarország?

2015. júl. 25. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod. Magyarországon tudsz szakmailag fejlődni, elég a kereseted arra, hogy kényelmesen élj és biztosítani tudd a jövődet?


Másfelől Németország nincs annyira messze, ha jól keresel, akár péntek délután hazarepülhetsz, hétfő hajnalban vissza.

2015. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Probald ki. Tarsasagot mindenhol lehet szerezni, a baratok amugy is jonnek-mennek.


Egy-ket ev proba, aztan dontesz hogy megy ez neked vagy nem.

2015. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha nekem ilyen lehetőségem lenne olyan gyorsan tűnnék el innen hogy össze se pakolnék és mindenki hátra hagynék (na jó nincs senkim)...


Viszont tényleg ha normális fizetést, normális jövőt, normális életet akarsz nem ebben az országban gondolkodsz, addig tedd meg amíg nincs feleséged, gyerekeid mert után már sokkal komplikáltabb.

Ha nagyon a barátaid tudod velük tartani a kapcsolatot neten és kint is találsz barátokat idővel.

A magány meg nem olyan rossz, de tényleg nagyon érzékeny vagy a dologra akkor van azért módja megoldani a problémát, de nem hiszem hogy ott kint annyira elzárkóznának az emberek hogy ne tudj új emberekkel ismerkedni...

2015. júl. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez több kérdést is felvet.

Jól élsz otthon a keresetedből? Akkor is elég lesz ha családot alapítasz? Tudsz / akarsz előrelépni?

Megvan / meglesz mindened amit az élettől vársz?

Ha ezekre válaszolsz magadnak akkor utána tudod hogy kell döntened. Annyit mondok a pénz nem minden....

Én ausztriában vagyok, innen haza lehet ruccanni ha kedvem tartja, 900km és otthon vagyok:)

Én otthon nem kerestem jól, ezért jöttem ki(lakáshitel).

Az az ember vagyok aki szereti a megszokott dolgait, a barátait, a rokonokat, sosem vágytam külföldre. Nem volt más választásom akkor, és kijöttem, nagyon nehéz volt az eleje. 4 éve vagyok mostmár kint, de még sokszor elkap a magány, vagy a honvágy vagy mi, pedig vannak magyar barátaim itt kint. Sőtt magyar kollégáim is, szóval van kihez húzni úgymond. Szoktunk is bandázni mégis nagyon hiányzik Magyarország, az otthoni emberek, az ismerős városok falvak... Havi 1x régebben 2x hétvégére jártam haza plussz a szabik.

Pár évet tervezek még és hazamegyek kis hazámba :) alig várom.

2016. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!