Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik sorozatból vagy filmből...

Melyik sorozatból vagy filmből van az alábbi kép?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2015. aug. 3. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég gagyi a sorozat. Ez a rém modern család.
2015. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engedtessék meg, hogy vitatkozzam.

A kolléga helyesen beazonosította a sorozatot, de a minőségéről tett nyilatkozattal, miszerint gagyi lenne, nem értek egyet.

Bár sejtem, hogy miből fakad az antipátiája: mivel magyarul adta meg a címet, valószínűleg szinkronosan követi a művet. Már a cím kényszeres hasonlítgató fordítása is rosszat sejtet, angolul szimplán Modern Family.

Melegen ajánlom eredeti nyelven, főleg az első két évadot, mert szerethető, friss, és főleg poénos. A későbbi évadok egyesek szerint nem hozzák a kezdés színvonalát, de személy szerint a lelkesedésem töretlen.

Jó szórakozást hozzá, ha megtekintése mellett döntesz!

2015. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ma 09:10

Olyan szépen fogalmazol (komolyan) De rossz a sejtésed. Angolul néztem 1 évadot ami nekem elég is volt. Azt, hogy magyarul adtam meg a címet ez nekem alap. Magyar nyelvű közösségi oldalon vagyis a gyakorin én magyarul beszélek.

A kérdező nyilván ha érdekli utána tud nézni mi a sorozat eredeti neve.

Azt, hogy nekem ez a sorozat gagyi, nos hál istenek nem vagyunk egyformák. Nekem nem tetszik, még eredeti nyelvben sem (magyar szinkronnal nem láttam, bár nem veszítettem vele) Nyilván vannak sorozatok amikért én odavagyok, de lehet te azokat tartod gagyinak. Szóval azon vitázni, hogy gagyi vagy sem, teljesen felesleges. Én csak a saját véleményemet írtam le, amit megtehetek. Ahogy te is megírhatod, hogy neked nagyon tetszett. De ezért nem kell a másik véleményét semmibe venni.

2015. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még véletlenül sem akartam azt sugallni, hogy a véleményed semmibe veendő, és a válaszom egyáltalán nem ellened, hanem a kérdező kétoldalú tájékoztatására irányult.

Pusztán azt szerettem volna kifejezésre juttatni, hogy van pozitív vélemény is a sorozatról, ami nem zárja ki vagy cáfolja meg azt, hogy neked nem tetszik.

Semmi irónia, lenézés, egyéb hátsó szándék nem volt elrejtve az üzenetben, kizárólag tájékoztató jelleggel ragadtam klaviatúrát - ne haragudj, ha kétértelmű voltam.

Rossz - da sajnos többségében megalapozott - szokásom a magyar szinkront szapulni, és jelen esetben azért bátorkodtam az angol címmel és az eredeti nyelv magasabb minőségével előhozakodni, mert a kérdésben szereplő link is angolul tartalmazza az idézetet, valamint saját tapasztalatom alapján, ha a szinkronizált változattal találkozom először, nem valószínű, hogy kíváncsi lettem volna a folytatásra.

Persze meglehet, hogy a kedves kérdezőnek a magyar szöveg lesz kedvére, vagy egyszerűen nem fogja szeretni egyáltalán az egészet. Ismétlem, vélemények.


De ha megengeded, még annyit hozzáfűznék immár objektíven, hogy még ha cseppet sem nyerte el tetszésedet a sorozat, talán a mai rendkívül széles kínálatból találhatunk olyanokat, melyek valóban kiérdemlik a gagyi jelzőt, de egy ekkora költségvetésű, neves színészeket felvonultató, nézettség alapján egyértelműen sikeres sorozat nemigen.

Nálad magasabban van az a bizonyos léc, teljesen érthető, csak a szóhasználattal vitatkozom, nem személyeskedésnek szántam.

Például számomra a Trónok harca (Game of thrones) nézhetetlen, de a minőségét nem kérdőjelezem meg.

Más súlycsoport, tudom, csak egy példa volt.

Remélem nincs harag.

2015. aug. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!