Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezért kaphatok büntetést?

Ezért kaphatok büntetést?

Figyelt kérdés
Ha csinálok egy videót, és vágok alá egy youtuberól letöltött zenét, és én ezt feltöltöm valahova (pl vissza a youtubera) az én új videómat, azért jár valami büntetés? Vagy van erre valami szabály?

2015. aug. 3. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a büntetés, hogy letiltják vagy lenémítják a videót, vagy jogi helyzetétől függően pár országban blokkolva lesz, vagy éppen sehol. Ez mindig a zenétől és aktuális jogi helyzetétől függ.
2015. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ez szerzői joggal való visszaélés, hiszen a szerző nem engedte meg neked, hogy terjeszd a művét. Más kérdés, hogy rengetegen csinálják ezt, így maximum a videót törlik (esetleg fel sem engedi tölteni a YT).
2015. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És amikor valaki csinál pl. egy lyrics videót akkor ő is megsérti nem? Nem hiszem hogy mindenki engedélyt kér az énekesektől hogy hogy használhassa, mégsem törlik. Akkor ha én egy videóm alá bevágom akkor gyakorlatilag ugyanazt csinálom, ugyanannyira élek vissza a szerzői joggal mint ők.
2015. aug. 3. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen. Egyébként maga a lyrics is jogvédett, hiszen technikailag nem különbözik egy verstől. Gyakran más is az alkotója, mint a kompozíciónak. Volt egy jópár éve belőle botrány, mikor bezárattak Magyarországon egy oldalt, ami csak dalszövegeket tett közzé.


Lehet, hogy a régi, zeneszámot tartalmazó "illegális" videókat már nem bántják, csak újakat nem engednek feltölteni, mert a YT-ra az utóbbi időben rászálltak a jogvédők. Lehet, hogy ennek ellenére csont nélkül felmegy. Próbáld ki.

2015. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segitséget :)
2015. aug. 3. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!