Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek bele az általam...

Mit tegyek bele az általam összeállított kérdőívbe?

Figyelt kérdés

Hali!

Úgy tünik hogy a közeljövőben lehetőségem lesz egy kérdőívet összeállítani kb 300 ember számára, abban kérném segítségeteket hogy mit tegyek bele.

Egyetemen pszichológiát szeretnék majd tanulni, tehát valami ilyesmivel kapcsolatos dolgok kellenének amit egy pár perces kérdőívben be lehet jelölgetni. Nem nagyon tudom miket lehetne kérdetni, de ha később valamilyen tanulmányt kellene írnom szerintem elég szuper lenne ha feltudnám használni ezt az általam végzett társadalmi kutatást.

Én eddig arra gondoltam hogy lenne kérdés a dohányzással meg alkoholfogyasztással kapcsolatban.

Ti mit gondoltok?



2015. aug. 3. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Mire vagy kíváncsi?

Kérdőívet általában azért készítenek, mert valamire kíváncsi a megalkotója. Van egy feltevése, és azt szeretné igazolni, vagy ahhoz keres cáfolatot.

A kérdőívek kérdéseit átgondolva, a témához kapcsolódóan tudatosan alkotja, meghatározott célja van minden egyes kérdéssel,amit belevesz a kérőívébe. Tisztában van azzal, hogy miért tesz fel nyílt és zárt kérdéseket, és milyen következtetéseket tud levonni a válaszokból.


Nem észt osztani akarok, csak jelezni, hogy ha nem tudod, mire vagy kíváncsi nem lehet "értelmes" kérdőívet összeállítani; olyant, amit te majd a tanulmányod írásához fel tudsz használni végképp nem.

Kezdd azzal, hogy megfogalmazod, mire vagy kíváncsi, mit akarsz igazolni vagy cáfolni, mi a feltételezésed, milyen korosztályra vonatkozna, vagy bármilyen egyéb szempont szerint ki a célcsoport. Ha ez megvan, akkor el lehet indulni a kérdőív megszerkesztésében.

2015. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!