Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez most tabulatúra vagy nem?

Ez most tabulatúra vagy nem?

Figyelt kérdés

ez ugye egy gitár tab

[link]


de ez nem tudom hogy mi. nem tudom hogy az adott hangot hányszor játszam el. meg milyen ütemben. az első linkben lévő tab ból többet tudok de ebből semmit nem tudok meg.


[link]


de akkor miért evezi tabnak?

és hol találom meg rendesen (első link szerint) az ilyeneket?


2015. aug. 4. 14:35
 1/3 2xSü ***** válasza:

> Ez most tabulatúra vagy nem?


Nem, ez nem tabulatúra, csak mutatja az akkordokat, hogy mikor milyen akkordra kell váltani.


> nem tudom hogy az adott hangot hányszor játszam el


Ez inkább azoknak jó, akik már azért tudnak gitározgatni, és mondjuk hallás alapján le tudják venni a ritmust.

Egy tab hozzá: [link]


> de akkor miért evezi tabnak?


Nem szokták. De vannak oldalak, amik alapvetően gitárkottákat gyűjtenek, sokan a tab szóra keresnek rá, így ez szerepel az oldalon, a kulcsszavakban, stb…


> és hol találom meg rendesen (első link szerint) az ilyeneket?


Nekem úgy sikerült, hogy: Goolge: guitar tabs

Az első egy fizetőssé vált szolgáltatás lett. A második link is ilyen gyűjtőoldal, ott rákerestem a címre, előadóra, és ott találtam.


Érdemes beszerezni a Guitar Pro nevű programot, ahhoz rengeteg tab-ot lehet letölteni torrent oldalakról, innen-onnan. Illetve sok oldal eleve ilyen formában teszi elérhetővé a tabokat.

2015. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen így már érthető :)
2015. aug. 4. 15:16
 3/3 anonim ***** válasza:
www.ultimate-guitar.com oldal nagyon hasznos, főleg ha Guitar Pro-ba keresel tabot. Abból a progiból érdemes az 5.2-eset letölteni, annál nem lesz probléma, hogy frissebb tabokat baszik betölteni.
2015. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!