Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nappal alugyak...

Szerintetek nappal alugyak vagy éjjel?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert egy idelye nappal alszom éjszaka pedig ébren vagyok.
2015. aug. 7. 04:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok. Reggel elalszok és kb. délig alszok. Esetleg délután is szunyókálok egy kicsit. De valószínű csak most a kánikula okozta ezt.
2015. aug. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Éjszaka, sötétben sokkal pihentetőbb aludni a fényviszonyok miatt. Illetve nappal valószínű magasabb a zajszint is. Az ébrenlét időszakában sem mindegy, hogy mennyi fény ér. Ha valaki folyton éjszakázik, nagyobb eséllyel lesznek pszichés problémái, lehangoltság, depresszió, stb… Tehát egészségügyi szempontból az éjszakai alvás a tanácsosabb.


Viszont az éjszakai ébrenlétnek is vannak előnyei. Így kánikula idején sokkal frissebben tudod tölteni az ébrenlét időszakát. Informatikusként és hajlamos vagyok éjszakába nyúlva ébren lenni, mert ilyenkor kevesebb a zavaró tényező, jobban el tudok mélyedni a munkába, vagy abba, amit éppen csinálok. Valahogy én személy szerint kreatívabb is vagyok késő este, mint korán reggel.


Ilyen melegben érdemes a mediterrán életritmust követni, ha van rá lehetőséged. Reggel nem túl korán felkelni, tevékenykedni, aztán jöhet egy délutáni pár órás szieszta, majd délután újra felkelni, és késő estig, éjszakáig fent lenni, majd jöhet egy – a miénknél rövidebb – alvás.

2015. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az éjjeli alvást zavarhatja ha az utcai közvilágítás fénye bejut a szobába. Mert valójában teljes sötétségben termelődik a melatonin nevű hormonunk. Az éjjeli közvilágítás még a madarakat is összezavarja és egész éjjel csicseregnek. Majd a soha nem alvásuk miatt sok elhullott madarat látni itt mindenfelé.

Azt is lehetett olvasni az interneten, hogy a késő estig nézett főleg kék fények a monitoron kiviszik az álmot a szemünkből és nem akarunk aludni. A képernyők fényeitől meg nem akarunk szabadulni az éjszakai elalvás előtt, hisz tévézés nélkül nem bírnánk ki.

2015. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!