Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma csináltattam nyelv piercing...

Ma csináltattam nyelv piercinget, és fertőtleníthetem svéd cseppel? Corsodyl-al és sós vízzel öblögetem. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Svéd cseppel ne. Corsodyl nem rossz, de a sós víz nem a legjobb. Phlogosol ilyenre a legjobb, ha az nincs, akkor langyos betadin oldat.

Ajánlom még a jégkocka szopogatást, segít levinni a duzzanatot. A valódi kamilla teás öblögetés se tesz rosszat, de nem helyettesíti a kezelést (esetleg gyorsítja kicsit).

Két hétig napi 5x öblögess, utána napi 3x a teljes gyógyulásig.

Tejterméket első két hétben ne egyél (tej, joghurt, pudingok, tejkészítmények, tejtartalmú ételek...stb.), forró ételt első két hétben kerüld, ahogy a fűszeres ételeket is. Öblögetéseket érdemes: reggel felkelés után, étkezések után, illetve este lefekvés előtt időzíteni.

Az ékszerrel még ne játsz, kerüld a heves csókolózást is, ne vedd ki, ne nyúlj hozzá piszkos kézzel.

Az első egy-két hétben a váladékozás, fehér nyálka termelődése normális.

A fogmosást első két-három napban csak vízzel, utána kevés fogkrémmel (ne marja ki a fogkrém). Szájvizet használhatsz, de fogmosás után öblögess az ápolószerrel.

Ha esetleg dohányzol, akkor minden dohányzás után öblögess párszor.

Ha megduzzad a nyelv, az normális, viszont ha a felső golyó nagyon belevág, belesüpped a nyelvbe, akkor érdemes megnézetni a készítővel, esetlegesen hosszabb szárú ékszerre cseréltetni vele.


Ennyi minden jó tanácsom ;) Remélem segítettem!

2015. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) Sajnos nincs itthon betadine és csak sós vízzel és corsodyl-lal tudom öblögetni. normálisan mostam fogat, fogkrémmel. de ahhoz képest, h tegnap szúrattam, nem dagadt fel, nem beszélek pöszén, csak nem tudok enni.
2015. aug. 11. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!