Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért pont kékre festik az...

FüligJimmy88 kérdése:

Miért pont kékre festik az összes úszómedencét?

Figyelt kérdés
Szeretem a kék színt, máskülönben az Avatar-t sem tudtam volna végig ülni. Csak érdekelne, hogy van-e ennek valami oka, vagy csak a kék festék a legolcsóbb, vagy hogy van ez? Láttam már egy pár medencét, de kábé egy kezemen meg tudom számolni azokat, amik nem kékek voltak. Még olyat is láttam, aminek az alján mozaikkövekből kiraktak valami szép képet, de az is csak a kék különböző árnyalataiból állt... Nem mintha olyan túl sok medencével kerülnék közelebbi kapcsolatba, amikor mégis az is csak azért van, mert valami pénzes mukinak építek be bútort, de akkor is idegesít... Esküszöm ha egyszer nekem is lesz egy krémszínűre fogom festeni, vagy sárgára... Vagy feketére... Szóval? Ötletek?
2015. aug. 10. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A visszaverődő fénytől olyan hatású, mintha a víz is kék lenne, ami az emberi látásnak megszokott és természetes.


Sárga vízből egyből a vizeletre asszociálnak.

2015. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, én is erre gondoltam amúgy... Kivéve ezt a vizelet-dolgot, abba nem gondoltam bele. Mindegy, akkor is lila lesz. Vagy bordó. Vagy bármi, csak nem kék vagy sárga (meggyőztél). Már ha egyszer eljutok odáig, hogy érdemes legyen ilyesmin gondolkodnom. Addig meg ott a bányató.
2015. aug. 11. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!