Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunkának a fizetéséből...

Diákmunkának a fizetéséből vesznek le pénzt?

Figyelt kérdés
Most nyári diákmunkán vagyok és megkaptam a szerződést és azon az van pl hogy ..: alapbér 50000Ft majd alatta egyből munkabér(vastagon) 50000Ft és most akkor ez azt jelenti hogy én ennyit fogok kapni?
2015. aug. 13. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
ja
2015. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az alapbér és a munkabér az általában (szóval ha a "papírozó" tényleg tudja, hogy mit csinál) bruttó jövedelmet jelent. Ebből le kell számolni a 16%-ot, a szövetkezeti járulékot (ha nem szövetkezeten keresztül vagy, akkor ez kiesik), ha van vissza nem adható munkaruha akkor azt is (mint például gyorséttermeknél a cipő), ha esetleg szövetkezetnél első munkád, akkor a tagdíjat is az első melóból szokták vonni.
2015. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!