Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az alábbiakat tekintve milyen...

Az alábbiakat tekintve milyen esélyem lenne egy perben a munkáltatóval szemben?

Figyelt kérdés

Egy árufuvarozó cégnél vagyok gépkocsivezető munkakörben. A munka persze nem csak ebből tevődik össze, hanem sok a kétkezi rakodás, pénzkezelés is. Sajnos azonban egyre több a baj a cégnél, és egyre kevésbé érzem hogy innen el lehetne tisztán menni. Mindenképpen per esélyes lehet a dolog. Egyrészt napi akár milliós összegű készpénzkezeléshez nem adtak semmilyen a pénz tárolására szolgáló eszközt, táskát, másrészt pénzkezelési oktatásom sem volt, s félő, úgy járok, mint egy kollégám, akinek ellopták a pénzét (800.000 Ft), és most havi részletekben vonják tőle. Másrészt műszakilag erősen problémás (balesetveszélyes) járművekkel kell dolgozni, melyért megint csak nekem kell fizetni ha szerencsésebb esetben a rendőr fog meg, s nem fejre állok. A munkaidőt rendkívül rugalmasan kezelik, de kifejezetten a munkavállaló kárára. A járművekhez szervizkönyv nem tartozik, írásban nem tudom jelezni a bajokat csak szóban, arra meg csak ennyi a válasz: "majd". Mik az esélyeim per esetén?

Ellopják a pénzt

Nem javítják a járműveket

Részben zsebbe fizetnek

Vezetési idő olykor 12-14 óra


Köszönöm a válaszokat előre is!


2015. aug. 15. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ez így igaz, ahogy leírtad, akkor a munkáltatónak nincs SEMMI esélye. Hatalmas büntit fognak kapni.
2015. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze hogy így igaz. De én nem találok hirtelen másik állást itt vidéken, így sajnos ki "kell" vinnem a rossz járművet, nadrágzsebben, táskámban tartom a készpénzt, minimálbért adnak, pluszt zsebbe még egy keveset. Szólni senki nem fog, de ha rám akarnak verni bármit is, azonnal per lesz belőle.

Köszönöm a választ!

2015. aug. 15. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Annó, mi kollektíve nagy cég ellen nyertünk pert, pedig az általad írtaknál sokkal lightosabban csinálták a sunyi húzásaikat, és minden ügyvédi segítséget és korrupciót bevetettek, de nem jött nekik össze.

Elég sokat jártam ez ügyben bíróságra....

2015. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szántóvető ***** válasza:

Ellopják a pénzt-vegyél övtáskát,valami nagyobb méretűt.

Nem javítják a járműveket-keress egy csendőrt,kérj a kocsira egy kontrollt vagy gurulj be egy vizsgaállomásra.

Részben zsebbe fizetnek

Vezetési idő olykor 12-14 óra-ez már nehezebb eset,bizonyítani kell hogy mennyit dolgozol.ha nincs más akkor a műszak elején és végén tankolj,a számlákat fénymásold le magadnak.

2015. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!