Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanátok véleményt a blogomr...

Mondanátok véleményt a blogomról? magyartortenet. Blogspot.com még csak az első fejezet és a bevezetés van meg. De kíváncsi lennék a véleményetekre

Figyelt kérdés
2015. aug. 15. 21:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első kérdésem: kinek írod a történetet, kiknek akarsz megfelelni? Ha csak arra vágysz, hogy a korodbeli lányok azt kommenteljék a posztok alá, hogy "júúúúúj de ügyi vaagy, imááádom <3, mikor lesz a kövcsi????", akkor ne is olvasd tovább és ne törődj azzal, ki mit mond. Ha ennél többre vágysz, akkor mondom tovább.


A bevezetés alá beillesztett fényképek igénytelen hatást keltenek. Olyan, mintha azt írnád: "nem akarok a szereplők külső leírásával foglalkozni, nézd meg a képeket b+ és elégedj meg velük". Engem például Disney-stúdiós tucatemberekre emlékeztetnek, a külsőből tehát már következtetek a tartalomra és lépek tovább. Szerintem töröld le őket és a megfelelő helyen írj inkább pár jellemző mondatot a szereplőkről.


Azt írod, hogy "Scottnak szőke haja és kék szeme van", a képen pedig egy barna hajú fiút mutatsz. Anyádról pedig: "A hajunkban csak annyi a különbség, hogy neki göndör nekem pedig egyenes", a képen a nőnek hullámos haja van, nem göndör. Lehet, hogy most azt mondod, szőrszálhasogatás, pedig nem. Ha olyan dolgokban nem vagy következetes, amiket egy pillantással ellenőrizni lehet, mi lesz később?


A "fejezet" nem fél A4-es oldalnyi szöveget jelent, hanem a történet nagyobb, összefüggő blokkját, lapozz fel egy könyvet és nézd meg. Nincsenek leírások, nincs háttér, a dolgok filmszerűen gyorsak, fél oldalban bármit lerendezel, ami filmnél OK, írott történetnél kevés. A történet pedig... tudom, 16 évesen kevés ember ír kvantumfizikáról és Nietzsche filozófiájáról, de néha ledöbbenek, mennyire ugyanarról szól mindegyik.

2015. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!