Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy késedelmipótlék...

Kaptam egy késedelmipótlék értesítőt a NAV-tól, de nem értem mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Megfizetendő pótlék: 3162

Amely összeget a folyószámláján 2015. november 16-i dátummal, "2014. évi késedelmi pótlék" megnevezéssel írunk elő és ugyanezen időpontig a NAV Adóztatási tevékenységgel összefüggő késedelmi pótlék bevételi számlára (számlaszáma: 10032..stb) kell megfizetnie.


Az lenne a kérdésem, hogy most akkor be kellene menjek ezt az összeget befizetni vagy valamilyen útonmódon levonják?


Lehet, hogy hülye kérdés de nem történt velem még ilyen :S Előre is köszi a válaszokat!



2015. aug. 16. 19:15
 1/1 HSz76 ***** válasza:

Ha nem fizeted be, akkor igen, végrehajtást indíthatnak ellened, és levonják, vagy árvereznek stb.

Inkább fizesd ki. De kérdezd meg, illetve a papíron láthatod is a számításnál, hogy az alap tartozásod, amire a pótlékot kiszámolták, már ki van-e fizetve. Mert azt is ki kell, különben 1 év múlva újra kapsz pótlékot.

2015. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!