Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni hegedűzni...

Szeretnék megtanulni hegedűzni, nagyon nehéz lenne ez?

Figyelt kérdés
Tetszik a hegedű,sok fajta hangokat tud kiadni,ami szerintem nagyon szépek,és nem foglal valami nagy helyet,praktikus :)

2015. aug. 21. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Hegedülni. Ha kitartó vagy, akkor nincs gond, de ugye tudod, hogy a zenetanulás nem azzal kezdődik, hogy azonnal a kezedbe adják a hangszert?
2015. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
persze,kották hangjegyek egy csomó elmélet stb.,de mennyi időbe telne megtanulni,ha lennél szíves válaszolni,de összesen ?
2015. aug. 21. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Megtanulni milyen szinten? Maxim Vengerov szinten vagy a cigány kisfiú a sarokról szinten?
2015. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Megtanulni..

Általában az alapvizsgáig szokták mondani. Ezt megszerezni 8 év. Ez után szinte bármit el tudsz játszani. Oké, nem a 42543 oldalas, 5 b-s hegedűversenyekre gondoltam, hanem az általános kottákra.

2015. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8 év után szinte bármit? Hát azért ez hatalmas nagy túlzás :D
2015. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Leírtam hogy hogy gondoltam azt a "szinte bármit"

Ez egy alap szint, ami után ha eléd tesznek egy hegedű kottát akkor nem tévedsz el benne, kivéve ha az egy agyon bonyolított szólódarab.... -.-

2015. aug. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8 év alatt, egy átlagos 8 év alatt, egy Haydn G dúr koncertet nem tud eljátszani az alany. Nemhogy agyonbonyolított szólódarab közelébe legyen. :D
2015. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én hegedülök, már 9 éve. Nekem az alapvizsga 6 év volt. De van egy lány, iszonyat tehetséges, és 8 év után tényleg szinte bármit el tudott játszani. Igen, kedves 7-es válaszoló, eltudja.. Ha minden nap gyakorol az illető minimum 1,5-2 órát.

Kedves kérdező!

Egyedül nem fog menni, zenetanár, zeneiskola szükséges. Vannak olyan hangszerek, mint a gitár. Na az megy egyedül is, azt kb 6 éve kezdhettem...vissza a hegedűre... Nem mondom, hogy könnyű. De ha tényleg lelkiismeretesen gyakorolsz, türelmesen, akkor szépen fog szólni a hegedű. Az egész a kitartásod kérdése. :)

És ha véletlen arra kerülne a sor, hogy vegyél..kérlek, ilyen 30 néhány ezres vackot ne vegyél..inkább akkor költs rá, de ne kelljen kb évente másik...Egy hegedűt a legjobb,ha készíttetsz, de nagyon drága sajnos..de megéri :)

2015. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!