Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gimnáziumi érettségivel...

Gimnáziumi érettségivel szakma nélkül (hála az oktatási rendszernek), (186 nap bejelentett munkaviszonnyal 4 éven belül) úgymond pályakezdőként 20 évesen van esélyem bármilyen állásra ami nem ügynöki, lehúzós, átverős, csalós, kamu, szex?

Figyelt kérdés

November óta keresek állást, személyesen meglátogatom az üzleteket, figyelem a hirdetéseket, leadom az önéletrajzomat. Eredmény: elutasítások, átverés gyanús fizetni nem akaró munkahelyek hada..

Elutasításkor hivatkozván diploma hiányára, nem megfelelő nyelvtudásra, mert nem középszintű sőt felsőfokú, és nem beszélek a magyaron kívül másik 3 nyelvet adott esetben perfektül, SZAKMAI TAPASZTALAT hiányára amelynek 1-3-5 évnek kellene lennie.. Hogyan 20 évesen??????

Tanulni nincs pénzem anyám nem tud már sokáig eltartani, ki fognak rakni itthonról:(

Dolgozni szeretnék, nem a szüleim nyakán élni évekig..

Miért nem adnak lehetőséget egy érettségivel rendelkező pályakezdőnek? Nem tudok iskolapadba ülni, nincs aki fizessen százezreket.. :(

Tapasztalatot így hogy szerezzek?? Ha lehetőséget sem kapok rá? Tescoból is elutasítottak, mindenhonnan.. :(

Elmondják a munkaügyiben hogyan lehetnék egyéni vállalkozó, és a 8 általánossal rendelkezőek kapnak képzést, én semmit.. :(

Miért van ez ebben az országban?? Mit akarnak ezzel elérni? :( Ellehetetlenítik a családokat, az embereket..

DOLGOZNI AKAROK! :(


2010. márc. 10. 12:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és 19 és fél évesen érettségiztem le, hála az oktatási rendszernek nem 18 évesen..

(átszervezések, iskolamegszűnések, kötelező évismétlés.. )

2010. márc. 10. 12:09
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Ne keseredj el! Nekem iszonyat mázlim volt, mert föladtam a saját hírdetésemet, és megkerestek, és most közalkalmazottként tudok dolgozni, biztos TB, viszonylag biztos állás, igaz pofátlnul kevés fizetés, mert az okj-s képzésem, bár idevág, de a munkaügy ráfogta, hogy nem használom, ezért nem sorolhatnak másik bértáblába. Így tudok menni levelezőre én is.

Ne add fel, kutakodj járd be a közintézményeket is a környéken, mert ott szívesen fogadnak értelmes embereket, bár a fizetés kevés, de a tesconál talán jobb. Kórházakat, könyvtárakat, hivatalokat. Persze az ismerettség sem hátrány soha, nézd végig a tágabb családi körödet ilyen szempontból, hátha tudnak segíteni.

Váltsd ki az apeh start kártyádat, és ha zt lobogtatod, az nagyon csábító tud lenni a munkáltatónak, mert 2 évig kevesebbet kell utánad adózniuk. A legjobb, ha nem csak a neten kersgélysz, hanem közvetlen vagy és nyitott, bemész boltokba, szalonokba, kocsmákba, bárokba, hogy nem kell e munkaerő. Vedd nyakadba a várost! Ha Bp.-n élsz találni fogsz melót, ha így teszel, ha vidéki vagy a legközelebbi nagyvárosban próbálkozz.

2010. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért volt kötelező évismétlésed?

A startkártyát csak akkor váltsd ki, ha már van biztos munkahelyed, mert az nem az elhelyezkedéstől "ketyeg", hanem a kiváltástól. Tehát ha kiváltod most, és csak fél év múlva találsz munkát, akkor már csak másfél év kedvezményed marad. De ha már volt bejelentett munkaviszonyod, akkor nem vagy jogosult a startkártyára.

Próbálkozhatsz a közalkalmazottként valóban nem kell nagy végzettség és képzés, de protek annál inkább. A polgármesteri hivatalokban szinte mindenki valakinek a valakije.

2010. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Én is úgy értettem a lobogtatást, hogy mindenhol meg kell említeni, mer egy csomó munkáltató nincs képben.
2010. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok! :)

De én már voltam mint írtam személyesen, neten is elkezdtem keresni így végső megoldásként (valaki azt mondta h neten nagyon nem találni munkát személyesen jobb ehhez tartottam magam) várok és várok, hátha csörren a telefonom, hogy interjúra kell menni.. :)


Évismétlésem amiatt volt, hogy megszűnt az osztályom, és a gimnázium tudott átvenni, de az ahova előtte jártam nem adott olyan szintű oktatást, ezért újra kellett járni egy gimis évfolyamot.. Frankó volt..

2010. márc. 11. 08:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor már a suliban is jól megszívtad. Éljen az ingyenes és átjárható oktatási rendszer!

Nézd meg a www.afsz.hu oldalon, hogy van-e felétek olyan képzés, ami megfelelne neked. A képzés időtartama alatt minimálbért kapsz, és 90%-os utazási kedvezményt.

A munkaügyiben a "jobb" átképzéseket nem nagyon szokták propagálni (be tudják tölteni az ismerősi körből)

Ha a közeletekben van olyan átképzés, ami neked megfelelne, de nem a te munkügyid szervezi, érdeklődd meg a szervező munkaügyinél, hogy felvennének-e oda. Van rá mód, az egyik ismerősöm is így csinálta tavaly (nem kevés utánnajárással, mert folyton küldözgették egyik munkügyiből a másikba) Kitartás!

2010. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha még össze tudnál szedni 16 napot, akkor a 200 nappal már jogosult lennél 90 nap álláskeresési segélyre.
2010. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!