Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud ilyen könyvet?

Valaki tud ilyen könyvet?

Figyelt kérdés

Izgalmas, 7.-8.as fiúnak való hosszabb regény

Olyan könyv amit ti most is olvastok és ilyesmi amit irtam vagy amit régebben olvastatot és nagyon tetszett.

Köszi :D



2015. aug. 22. 20:55
 1/8 anonim válasza:
John Green - Alaska nyomában
2015. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek ;D
2015. aug. 23. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Fú, nem egyszerű, mert ugye annyiféle 7-8-os fiú van... :) Érdeklődéstől függően lehet esetleg:

- Verne Gyula regényei /izgalmas kalandregények/


- Tracy Hickman és Margaret Weis: A Sárkánydárda krónikák sorozat /fantasy/


- Robert Cormier: Én vagyok a hunyó /ez ugyan nem hosszú, de komoly/


- Robert Cormier: A csokoládéháború /szintén komoly. Szerintem a Cormier könyvek elsősorban elgondolkodtatók, és erkölcsi kérdéseket felvetők, de nem szájbarágós, oktatókönyvek, hanem elég nyomasztó regények fiatalokról. Ha erre vevő az adott 7-8-os fiú, akkor nagyon tudom ajánlani, mert "fiús" könyvek./


- Jack London: A vadon szava /vadregényes, kutyás/


- Sue Townsend: A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója


- Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja /fene tudja, de szerintem mehet a korosztály és a "fiúság" szempontjából is./


- Michael Ende: A Végtelen Történet /Megintcsak egy komolyabb, tömény jelkép regény, de ha csak a "mese" vonalat figyelem, az is teljesen rendben van. Aztán, ha érettebb fejjel elolvassa az ember, még mélyebbre lát benne. Izgalmas, fordulatos, bár elsősorban nem gyerekkönyv, még ha első látszatra annak is tűnik./


- Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók /Meseregény. Az eddig felsoroltak közül talán ez a leginkább mese (és ugye itt van megint az, hogy milyen az adott 7-8-os fiú érdeklődése), de szerintem nem rossz./


- Irwin Shaw: Ororszlánkölykök /Ezt csak nagyon félve ajánlom, és csak azért, mert van ismerősöm, aki 14 évesen olvasta. Nem lányregény a 2. világháborúról./



Sajna az ifjúsági irodalomban nem vagyok elég naprakész, de a régebbiek közül ezek jutottak eszembe (nem is mind könnyed). Nem mindegyik hosszú, de elég tartalmasak. Hátha találsz olyant, ami érdekel.

2015. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Charles Dickens:Twist Oliver

H. G. Wells:Az idogep

Mandy Ivan: Robin Hood

Verne Gyulanak is vannak jo konyvei (szamodra) de most nem tudok cimeket

Szoval en 7.-es vagyok es amiket irtam nalunk azok a fiuknak ajanlott olvasmanyok es sok jo velemenyt hallottam rola(bar en egyiket sem olvastam de en lany vagyok :) ). En csak ajanlani tudom a 'kotelezobb' konyveket is, mint pl Kis herceg meg Tanar ur kerem...

2015. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet h. már olvastad, akkor bocs, de ha szereted a fantasy-t, akkor bátran vágj neki a Harry Potter-nek. Nem nyálas, izgalmas, fiúknak is jó szórakozás.


fantasy témában még:

C.S. Lewis: Narnia króniái

Christopher Paolini: Eragon

Rick Riordan: Percy Jackson -os sorozata

Christopher Paolini: Örökség sorozata

Jonathan Stroud: Bartimaeus trilógiája

Ursula K. Le Guin: A szigetvilág varázslója


humoros, fiatalokról szóló:

Louis Sachar: Bradley, az osztály réme

Louis Sachar: Stanley, a szerencse fia

Louis Sachar: Laura titkos társasága

Mark Twain: Egy jenki Artúr király udvarában


kaland:

Dumas: Három testőr

H. Rider Haggard: Salamon király kincse

Mark Twain: Koldus és királyfi

Mark Twain: Tom Sawyer kalandjai


misztikus, izgalmas:

Lőrinc L. László: Föld alatti piramis


sci-fi:

Lőrinc L. László: A nagy kupola szégyene

Frank Herbert: Dűne

2015. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hú ti aztán nem kíméltek a címében :D

A trónok harcáról valakinek van véleménye hogy az jobb-e a megemlített címkék vagy esetleg rosszabb?

2015. aug. 24. 09:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazándiból te tudsz csak dönteni, hogy neked mennyire tetszik v. nem a többihez képest. Most írhatnám, hogy jobb v. azt is h. rosszabb, de ez még nem jelenti azt, hogy te is így éreznéd.

Bele kell olvasni és ha neked bejövős, akkor olvasd tovább, ha nem, akkor meg jöhet a következő könyv. Egyedül csak te tudod eldönteni olvasás közben, hogy hányadán állsz a regénnyel.

A mai letöltögetős korban - urambocsá könyvtárból szerzett kötetekkel - könnyen hozzá tudsz jutni a regényekhez, hogy sokféle könyvet/témát/műfajt és írót kipróbálhass, hogy megtaláld a magad ízlésének megfelelőt. Megéri az időd rászánni. :-)

2015. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nia nori válasza:
Robert Arthur: A kísértetkastély. Kicsit unalmasnak bizonyult. Egy kicsit. Ha esetleg érdekel a saját regényem, irj privit (A kísértetjárta kastély a cime)
2015. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!