Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a suspension of disbelief?

Mi a suspension of disbelief?

Figyelt kérdés

Több filmes/sorozatos fórumon találkoztam vele de nem tudom hogy mit jelent. Találtam angol leíást, de nem valami jó az angolom, így számomra érthetetlen szavak voltak összefűzve.

Szóval mit jelent suspension of disbelief magyarul? VAlaki tudna egy magyar leírást küldeni? esetleg előre köszi :)



#magyar #angol #jelentés #suspension of disbelief #disbelief
2015. aug. 22. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy általánosan elfogadott magyar kifejezés van-e rá.

Leginkább filmek, számítógépes játékok kapcsán említik, de minden fiktív történet esetén felmerülhet a kifejezés. Annyi a lényege, hogy a néző, befogadó elfelejti (felfüggeszti), hogy egy kitalált történetet, színészeket, rajzfilmfigurákat lát, hall, olvas, és beleéli magát a világba, történetbe. Akkor emlegetik, ha egy történetben valamilyen logikátlanság van, akár a szereplők viselkedésében, akár a tudományos háttérben, mert az kizökkentheti a befogadót a "félretett hitetlenkedés" állapotából.

2015. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Így már világos, köszönöm szépen :)
2015. aug. 23. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
2019. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!