Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanulási módszer! Tv-ből...

Tanulási módszer! Tv-ből hallottam, hogy van olyan tanulási módszer, amikor egy szobát képzelnek el és abba helyezik el pl töriből az embereket. Én vizuális típusú vagyok. Hogyan és honnan tudnám ezt a módszert elsajátítani?

Figyelt kérdés
Esetleg aki így tanul írhatna tapasztalatokat, tippeket. Ez a tanulási módszer hosszútávra van? Interneten kerestem, de nem találtam sehol használható cikket. Előre is koszi.
2015. aug. 23. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan nem használom, de "Memória palota" néven nézz utána /szerintem arra a technikára gondolsz/. A neten több cikk van róla.

2015. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. És ezt a módszert a tantárgyaknál hogy lehet felhasználni? Pl kémia? Mit képzelek el?? Ami még engem érdekelne az a töri, irodalom, biosz, kémia, nyelvek? Ha más tantárgyét tudja valaki akkor az is jó lenne 😊
2015. aug. 25. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:

a lényege épp az, hogy TE magad találd ki ezeket,


Tehát ha magadtól rájössz, hogy mit kell elképzelni, akkor az segít.


A módszer lényege, hogy valamit kötsz valami máshoz.

Mivel te magad találtad ki a dolgot így megjegyzed, és ezzel megtanulod a dolgokat.


Nagyon hasznos módszer én is csak ajánlani tudom :)

És ne felejtsd: a lényeg, hogy te találd ki, mit mihez kötsz, mert úgy a leg hatásosabb!

(nyelvtanulásnál 30 perc alatt ezzel a módszerrel felkészítettem egy volt osztálytársamat egy német dogára :))

2015. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ómájgád mosasztakarjáknekedmondanihogyhamegértedakkorjobbantudod.
2015. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!