Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS. Aki hangosan tanul,...

SOS. Aki hangosan tanul, leírná azt pontosan hogy is szokta? Rengetek idegen szó, magolós rész, felsorolás. Más módszer is érdekel.

Figyelt kérdés

Eddig nem tudom, hogy tanultam, de egyetemen már nem jó az eddigi módszer.. Még ha értem is, ilyen mennyiséget nehezen tanulok meg.. Tudtok tanácsot adni?

Szöveg hangos olvasása, lassú magamban olvasás, stb. hogy megragadjon?

Köszönöm!



2014. jún. 2. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a magamban olvasás nem jön be - nehéz anyagnál különösen nem. Olyankor mindig elkalandozik a figyelmem.

Nálam két mód működik:

1. Valakinek felmondom az anyagot, vagy valakivel együtt tanulok. De már az is jó, ha valaki csak hallgatja, nem baj, ha nem ért hozzá.

2. Kis egységenként megpróbálom fejből leírni a megtanulandót. Hangosan összefoglalom, majd leírom, amire emlékszem. Aztán ellenőrzöm, benne volt-e a lényeg. Ez meglehetősen sok irkálással jár, de nálam működik.

2014. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. jún. 14. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!