Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől büdös a meleg víz?

Mitől büdös a meleg víz?

Figyelt kérdés
Záptojás szaga van a meleg víznek. Nagyjából Másfél hónapra hagytuk magára a házat és nem eresztettük le a bojlert. Attól lehet mert állt a bojlerben a víz? Illetve, hogy tudnám leengedni?

2015. aug. 24. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem maga a víz büdös, hanem a benne lévő szerves anyagok bomlottak le

Szokott lenni rajta egy szelep vagy valami amivel be tudod engedni a levegőt. Legrosszabb esetben le kell venni

2015. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezt úgy hívják, hogy pangó víz...ha vissza jut a hálózatba, akár nagy kalamajkát is okozhat.


mindenesetre a főelzárót tanácsos zárva tartani.

kinyitod a melegvízcspot, ha már nem csöpög, akkor a bojler alatt lévő hidegvíz csatlakozásnál lévő szelepet buherálod..vagy fogóval szétcsavarod a bemenő hidegcsatlakozást(nyitott melegvízcsapnál)

Mindenképpen ereszd le, mert fertőzésveszélyes lesz később.

2015. aug. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát most egy ideig megint magára hagytam, úgy ahogy volt.


Ha elzárom a csapot ami a bojlerba folyatja a vizet és kikapcsolom a bojlert majd ezek után nyitom meg a forró vizes csapot az is megteszi a leengedésnél? (Nem viccből kérdezem. Én ezekhez teljesen hülye vagyok...)

2015. aug. 27. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!