Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek vagy épp...

Megbüntethetnek vagy épp beperelhetnek e ezért?

Figyelt kérdés

Spirituális szakik egy része igencsak inkorrekt. Igazából nem az anyagi lehúzásokra, vagy mások tragédiájának kihasználására gondolok...

Sokan azzal fenyegetnek, hogy ha nem azt és nem úgy csinálod ahogy mondja akkor az ördög szál beléd, meg hogy amit tanít ha átadod másnak akkor a pokolra jutsz kb...

Ha ezt én egy spirituális tanfolyamon, véleményként elmondom az adott "gurukról" akár nevesítve....ezét ő feljelenthetnék bármilyen jogcímen?

Tudom, hogy túlbonyolítottam a kérdést...de szeretnék őszintén válaszolni ilyenkor de félek hogy bünti lesz a vége...



#törvény #jog #bírság #sarlatán #kuruzslás #spirituális guru #etikátlan gyógyítók
2015. aug. 28. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Te a tanfolyam tartója, vagy a tanítvány vagy?

Ha a tanító, akkor egyáltalán nem etikus nevesíteni a "konkurens személyt". Személyes véleményem szerint tanulóként sem.

Azt el lehet mondani, hogy találkoztál olyannal, aki azt állította, hogy "ha nem így vagy úgy teszel, akkor ...", de ennél többre nincs szükség. Hadd döntse el mindenki, hogy kinek mit hisz el, nem kell előzetes feltételezésekkel befolyásolni.

Azt természetesen elmondhatod, hogy te nem fogadod el, ha valaki azt állítja, hogy a pokolra kerülsz, ha valamit teszel/nem teszel, de ennyi elég kell legyen - név nélkül is.


A jó hírnév védelme jog, annak megsértését szankcionálhatják.

(Hétköznapi szinten nyilván nem lehet minden ilyen esetből bírósági ügyet alakítani, mert a világon nincs az a mennyiségű bíró, ami elég lenne a tisztázáshoz, de ettől függetlenül létezik a "jó hírnév védelme" kifejezés.)

2015. aug. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy tanfolyami előadóként nem etikus sárt dobálni a "konkurenciára". Nem is ez a célom.

Egyszerűen a szünetekben sokan kérdezik, merre, hova menjenek tovább, hol érdemes tanulni, kit ajánlok, kiről mi a véleményem, kinél mit tapasztaltam...a kérdés az, hogy ezen magánbeszélgetések folyamán ha véleményt fogalmazok meg a saját tapasztalatom alapján akkor azért megbüntethetnek e?!

2015. aug. 28. 08:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalataid alapján mondott véleményért nem büntethetnek meg.
2015. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!