Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek Time-lapse...

Megbüntethetnek Time-lapse fotózásért?

Figyelt kérdés
Szeretnék a városomról késziteni egy time-lapse-et (történelmi város). A kérdésem az, h megbüntethetnek ezért?! És ha igen milyen büntetést kaphatok?

2015. júl. 17. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A közterületfelügyelő köthet beléd, ha otthagysz közterületen egy állványt egész nap. Másra nem nagyon tudok gondolni. Bár az új PTK szerint akik a képen van, attól előzetesen kellene engedélyt kérni, de ez a legbetarthatatlanabb szabály, amit hallottam.
2015. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, a gyors választ....hát ez a PTK, nem tudom mi, mert erdélyi. De ezt a "mindenkitől kérj engedélyt", sztem is hülyeség, mert 1. Nem tudok! 2. Úgyis fel lesz gyorsítva...:)
2015. júl. 17. 16:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Erdélyi vagyok*
2015. júl. 17. 16:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Megbüntetni nem valószínű, hogy fognak, legfeljebb felszólítanak, hogy hagyd abba. Magánterületen szükséged lehet fotózási engedélyre, közterületen legfeljebb az állványhasználat miatt kellhet területfoglalási engedély, de Magyarországon ezzel se nagyon szokott gond lenni. Néhány helyen túlbuzgók a biztonsági őrök, de szerencsére nem túl gyakori probléma.


Ha senkit nem emelsz ki a képeken, akkor az új PTK szerint se perelhet be senki. Érdemi változás nem történt. Aki akart az a régi PTK szerint eddig is ugyanúgy beperelhetett pont ugyanazokért a dolgokért, mint az új alapján. Mindez persze csak a magyar szabályozás. Erdélyben a román törvények szerint kell eljárnod, azoknak nézz utána, mert nem ismerem őket. (Ha sikerlült kiderítened, kérlek rd meg nekem priviben, mert kíváncsi vagyok!)

2015. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, meglátom mit tehetek, és ha megvan majd írok...:)
2015. júl. 18. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!