Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A sztoicizmusnak vannak...

A sztoicizmusnak vannak napjainkban is képviselői, olyanok akik sztoikusnak vallják magukat?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg van, elég rákeresni a neten, egy csomó oldal foglalkozik vele, de külön oldaluk van a reddit-en (mondjuk minek nincs :) ) és a youtube is tele van sztoicizmust követő emberek videóival. Persze ezek angol nyelvűek, magyart még nem találtam.


Csak pár példa (mondjuk ezekből még csak az első kettőt néztem meg, a többit most találtam):

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=jqLMn-2lyT4

[link]

[link]


A mek-en van két híres sztoikus letölthető könyve, ha esetleg érdekel (bár feltételezem hogy tudsz róluk):

[link]

[link]

2015. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Inkább magyarok érdekelnének, ezekből nem nagyon értek semmit. Magyarországon esetleg nincsenek a sztoicizmussal foglalkozó csoportok, oldalak, vagy hasonlók?
2015. okt. 10. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyről sem tudok. Tanulj meg angolul, úgy is világnyelv és legalább egy csomó dologról olvashatsz amiről magyar oldal nincs. :)
2015. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyarokról azóta sem hallottam, de #1 utolsó 2 linkje magyarul mutat a két legalapvetőbb sztoikus szerző írásaira.


Modernebb írások közül nekem nagyon beejöttek Ryan Holiday könyvei, amiknek a többsége magyarul is megjelent. Sok szemelvénnyel jól bemutatják a sztoizmus lényegét és válogatást adnak a főbb gondolatokból, persze ezek szerkesztett válogatások, a szerkesztő ízlése szerint, a ma emberének érdekelődéséhez válogatva.

Ha igazán és irányítás nélkül meg akarod ismerni a lényegét, akkor az eredeti műveket érdemes elolvasni, nem azok (pláne netes) magyarázatait.

2020. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!