Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Két hónapja festem a hajam...

Két hónapja festem a hajam Hennával, és azt tapasztaltam hogy nagyon elkezdett hullani. Nagyon elkeserít! Tapasztalt más is ilyet? Mert sehol nem találtam erről semmilyen infót, hogy a henna ilyet okozhatna, vagy ez csak átmeneti?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
akkor gyorsan hagyd abba
2015. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 horbeni ***** válasza:
én fodrászhoz mennék és kérném hogy szedje le, és segítsen abban, hogy mivel mossam hogy mielőbb helyre jöjjön. lehet pár gyógyszert, vitamint is ajánl.
2015. aug. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én évekek óta festem vele és nem tapasztaltam ilyet. Mondjuk kérdés, hogy mivel fested. Igazi, tiszta hennával vagy valami vegyszerrel amibe hennát is kevertek? Bár a természetes anyagokra is lehetünk allergiásak, de nem tudom ennek jele-e a hajhullás.
2015. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a hennától független, pl. hiányos táplálkozás, vagy felszívódási zavar.

De természetesen henna is okozhatja, bár általában a tiszta henna nem okoz allergiát, csak amelyikbe még más anyagok is vannak keverve.

Milyen márkájú hennát használsz?

2015. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Classis HENNA a pontos neve. Ha allergiás lennék rá, a bőrömön nem jelentkezne? Mit ajánlasz esetleg helyette? Köszönöm!
2015. aug. 31. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi van az összetevőknél felsorolva?
2015. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
herbal henna powder,citric acid, ppd, magnesium carbonate, sodium sulphite, para amino phenol, sodium perborate
2015. szept. 4. 14:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Ah, Jézusom. Azt hittem tiszta hennával fested, ezért csodálkoztam az allergián, mert annál nagyon ritkán fordul elő.

A legjobb, ha csak a henna növény (Lawsonia inermis) van benne, vagy maximum más növényi anyagok (pl. kurkuma, dió, indigó), semmi vegyszer.

A PPD (Phenylendiamine) okozza a legtöbb allergiát normál hajfestékekben, és hennában is. Gyakran benne van a tetoválásra használt henna festékekben is. Azért teszik bele, mert intenzívebb lesz az elért szín, és csökken a sárgás, narancsos árnyalat. Ilyen a Sodium picramate is, ami ráadásul rákkeltő lehet, mondjuk az most a te hennádban úgy tűnik nincs.

A helyedben nem használnám többet ezt a márkájú hennát.

Olyat válassz, ha mindenképp festeni akarod, amiben nincsenek kémiai anyagok, de főleg a PPD-t kerüld nagy ívben.

Úgy tudom, a Logona, Lavera, Khadi, Sante, Lush márkák mindegyike mentes ilyesmitől. Az Esther Tolnál is van pár. A legjobb, ha mindig elolvasod az összetevőket, és ha lehet ne török vagy indiai boltokban vegyél ismeretlen helyről származót, hanem inkább ismert, ellenőrzött márkát.

2015. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged! Herbáriában vettem, kifejezetten kértem az eladót, hogy teljesen természetes legyen,és hát a doboza is elég megtévesztő (csak az ammóniára figyeltem :( ). De megpróbálok az általad felsoroltak közül beszerezni valamelyiket! Nagyon köszönöm !!!! Majd írok hogy mit tapasztaltam!
2015. szept. 7. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!