Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kipróbáltátok már a globalpiac...

Kipróbáltátok már a globalpiac.hu-t? Ez van az OLX helyett. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Remélem, jobb lesz, mint a jófogás...

#OLX #Globalpiac
2015. aug. 31. 14:10
 1/3 Ascaren válasza:

Ez nem az olx helyett van. A közelmúltban kb egy tucat ilyen oldal indult.(megunt,orxx,aprox,nextapro,stb...)


Talán ami ezek közül életképes az a nextapro.hu, legalább is hirdetésszámot és aktivitást nézve.

2015. szept. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Harangozó Csaba ***** válasza:
Nem próbáltam, én ( is ) mindjárt a nextapro.hu -t láttam jónak. Azt használom, más oldalak mellett. Idő kell amíg kifejlődik egy jó alternatíva az OLX helyett...
2015. szept. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem a Globálpiac (GPC) egy az egyben azonos az OLX-el. Figyeld meg a logójának a kinézetét (a 3 betű közül a középső magasabban áll, az 1. betű kék, a 2. betű zöld, a 3.betű narancssárga, és a "GPC"-logó ugyanúgy körpecsét alakú, mint az "OLX"-logó), ezenkívül az oldal felépítése és felhasználói felülete is teljesen azonos kinézetű (a jelentéktelen apró elrendezési eltéréseket leszámítva).


Amikor az OLX 2015.05.11.-én kivonult Magyarország területéről, ígéretet tett arra, hogy ide többé nem jön vissza, átadja a terepet a Jófogás-nak, az pedig cserébe viszont ígérte, hogy az OLX-es térfélről (Románia, Szlovákia, Ausztria, stb. ...) fog kivonulni.

---> De: ezt az OLX mint OLX ígérte meg, tehát ezt úgy kell érteni, hogy mint OLX néven nem tér vissza.


Mint látjátok, a magyar térfélen választott magának egy másik nevet (GPC), amely esetében viszont kínosan ügyelt 2 dologra:>>


[1.]>> Ne OLX néven térjen vissza, hanem más nevet választott magának (GPC), hogy a Jófogás-sal ne kerüljön törvényi (értsd: jogi!!!) összeütközésbe.;

[2.]>> Az új GPC ("GPC.hu") logója és felhasználói felülete egy az egyben egyezzen meg vagy hasonlítson a volt OLX ("OLX.hu") logójára és felhasználói felületére, hogy a régi ügyfelei egy szempillantás alatt felismerhessék az újban a régit.


Az indulását kb. 2015. szeptemberre datálom, mert az általam látott legrégebbi GPC-s hirdetésfeladás 2015.09.01.-i dátumú. Hát persze még ismertebbé kell válnia, mert egyes ágazatokon (pl. fodrászat) világosan látszik, hogy még alig ismerik. (Fodrászeszköz-hirdetés pl. még eddig csak 2 db van fenn rajta. -- A volt OLX-en és a Jófogáson ezek tömegével vannak fenn: nyírógépek, fodrász-székek, sütővasak, vizsgához gyakorlásra való babafejek, fésűk, hajcsavaró-szettek,egyéb fodrászeszközök, stb. ...).


Összességében véve még idő kell neki, amíg ismertebbé válik, ill. amíg a volt OLX-es felhaszálók rájönnek, hogy ez tkp. egy az egyben a volt OLX, csak éppen GPC néven.

2016. ápr. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!