Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet belőlem vallásos...

Hogyan lehet belőlem vallásos ember?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok és szeretnék többet megtudni a vallásrol és ez szerint élni.

Ezt hogyan csináljam?

15/L


2015. aug. 31. 18:48
 1/4 anonim válasza:
100%

Én ennyi idősen nagyon rákaptam a vallásra és szépen félre is értettem meg félre magyaráztak nekem sok mindent. Rázós talaj és könnyen össze lehet akadni fanatikusokkal vagy olyanokkal akik, nagyon szűk látókörűek.


Nekem más út kellett és sok idő például, hogy a szexuális énem végül elfogadjam és ez szerintem emiatt van.


Ne az legyen a célod, hogy megfelelj egy vallás tanainak, legyen az, hogy becsületes jó ember legyél, fogadd el a hibáid, önmagad, másokat...


Szerintem próbálj meg szélesebb körben mozogni, legyen fejlettebb látásmódod, tanuld meg kritikával kezelni, amit mások mondanak és a saját lelkiismeretedet kövesd!


Jah és:

- próbáld ki a jógát

- vannak nagyon jó önismereti könyvek is

- kérdezz az öregektől, figyeld a 20-as, 30-as, ... 60as, korosztályt, hogy miket éltek át és mit csináltak jól és rosszul

- tanuld meg jól érezni magad a saját korosztályoddal és akár egyedül is

- beszélgess sokat, vedd körbe magad jó emberekkel

2015. aug. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ!

:)

2015. aug. 31. 20:43
 3/4 anonim válasza:
Ha valaki a vallás szerint akar élni,akkor teljesen új emberré kell válnia.Második újjászületésnek is hívják.A Buddhizmus/Hinduizmus a legmegfelelőbb út kezdetben,hogy a létezés alapjait egyáltalán felfogja az ember.Az átlagemberre ez vonatkozik.
2016. jún. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hamvas Bélától tudom ajánlani a Scientia Sacrát(három kötetes).Aztán még Sri Ramana Maharsi könyveit,Kaczvinszky Józsefet,és Niszargadatta Maharadzsot.A Scientia Sacra 3.kötete foglalkozik a kereszténységgel is.Nem könnyű könyvek,de ha valaki tényleg vallásos szeretne lenni,én ezeket ajánlanám.És mindenekfelett egy olyan példaképet,aki vallásos.A legközelebbi templomban biztosan akad néhány ilyen ember.
2016. jún. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!