Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nálatok a pizzafutár felviszi...

Nálatok a pizzafutár felviszi az emeletre a pizzát, vagy ti mentek le érte?

Figyelt kérdés

Negyedik emeletről van szó, lift nincs, a futárok autóval járnak (nem motorosok).

Ha feljön, akkor nyilván adok borravalót, de vajon mennyit?

Ha nem jön fel, akkor adjak borravalót?



2015. szept. 1. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Jatt 10%.

Nem jöhet be,a portás nem engedi fel a lakószintekre.

2015. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü ***** válasza:
76%

Elvileg a cégek házhozszállítást és nem lakáshozszállítást vállalnak, ha a futár felviszi az emeletre a pizzát, akkor az csak bónusz. Persze a legtöbb megrendelő mégis ezt valami elvárásnak tekinti, így sok esetben megteszik. Bár a többi megrendelővel szemben jófej dolog, ha te mész le a pizzáért, hiszen annyival gyorsabban tud a futár menni a következő címre.


A futárok gyakran a saját autójukkal, motorjukkal viszik ki a pizzát, kvázi nulla, vagy nevetséges pénzért, de cserébe övék lehet a borravaló. Tehát az én szememben a borravaló nem valami extra dolog, hanem a futár fizetése. Én úgy vagyok vele, hogy ha van pénzem arra, hogy pizzát rendeljek házhoz, akkor legyen arra is, hogy fizessek egy 10% körüli borravalót. Nagyon ki kell húznia a futárnak a gyufát ahhoz, hogy ne kapjon borravalót. Ilyenre nálam eddig nem is került sor, pizza jött, átvettem, fizettem és ennyi. Meg azt is meg kell fontolni, hogy kit büntetsz. Ha mondjuk a pizza másfél óra múlva érkezik meg, ráadásul nem is az, amit rendeltél, az nagy valószínűséggel nem a futár hibája, viszont az elmaradó borravalóval kizárólag őt bünteted. De még ha az ő hibája is, hibázni minden ember hibázhat. Oké, le kell tárgyalni a dolgot, de ez részemről nem érinti a borravaló kérdését.

2015. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Futár vagyok, gondoltam válaszolok. Általában nem kérdés, hogy felviszem-e, mindig fel kell. Kivételes eset, mikor jönnek érte, bár inkább a földszinti lakók szoktak ilyennel megtisztelni. Általában felcsengetek: 1. válasz/köszönés/stb. nélkül nyílik az ajtó és felmegyek. 2. A válasz annyi, hogy HARMADIK, ekkor is felmegyek..igazából kötelességnek tekintik, hogy felvigyem, én pedig udvarias vagyok és megteszem. De ezen én is gondolkoztam már, hogy házhozszállítás "vagyok" nem emeletajtóhoz...:)

2015. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 shaqq válasza:
33%

Tök véletlen keveredtem ehhez a kérdéshez.

Én a 3.-on lakom és sajnálatos módon felénk sem divat, hogy felhozzák a pizzát, se a csomagot, se semmit..


Ha rendelek pizzát az azért van mert nincs kedvem lemenni vásárolni és főzni. Azért fizetek, hogy a házamig kihozza, ami nekem emelet/ajtó.

Tehát borravalót miért is adnék ha nem jön fel? Semmi extra nincs abban, hogy megvárja míg lemegyek érte.

Én vagyok a fogyasztó vendég, tegyenek eleget a munkájuknak..

2016. aug. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A kedves utolsó válaszolónak írnék. Tudom, hogy nem teljesen friss a kérdés, de azt megkérdezném, hogy miről is beszélünk? :) Te elvárásnak, illetve a futár kötelességének tartod azt, hogy fel vigye neked a pizzát? Ugyan már. Ez a futároknak a jó indulata, illetve puszta udvariasság, illedelmesség. Egyáltalán NEM kötelessége az, hogy fel vigye neked a pizzát. Ő neki az a dolga, hogy el vigye az ételt a megadott címre. Ha az jelen esetben egy panel, akkor az már a futáron múlik, hogy fel viszi-e, vagy sem. Ha a futár nem mosolyog, vagy ha fel viszi neked a harmadikra, ne adj isten még magasabbra, és nem szól semmit, akkor valószínűleg Te már azt hinnéd, ahogy a legtöbb ember is, hogy azért ilyen "flegma, bunkó", mert nem adtál neki borravalót. Nos, ez egyáltalán nem így van. Egy futárnak is lehet rossz napja. Bármi történhet vele is, ahogy bárki mással, hiszen Ők is emberek. Ha pedig amit az átlag gondol, amiatt flegma esetleg, akkor képzeld, mondok neked valamit. Én is futár vagyok, ételfutár/pizzafutár, amelyik neked szimpatikusabb. Én is rohangálok fel alá nap mint nap a panelokba több településen is, és egyáltalán nem azért, mert kötelességem, és mert elvárható ez a futártól. Én ugyan nem saját autóval és nem saját motorral dolgozom, hanem cégessel, azonban én nekem is néha fenn akad a szemem, hogy még a 10Ft-ot is vissza kérik esetleg. Valóban van fizetése a futárnak, azonban r*****ul nem annyi, mint a legtöbb ember gondolja. Napi 9-13 órákat dolgozni szó szerint semmi, 3-4 talán nagy nehezen 5 ezer forintért nem kifizetődő ebben a szakmában, munkában. A futárok nagy része a borravaló miatt csinálta, vagy még csinálja jelenleg is mindig ezt a futárkodást. Én ugyan mint mondtam nem saját autóval dolgozom, azonban képzeld. A bejárást (vonat, hétvégente saját autó) NEM fizetik meg nekem sem. A telefon feltöltést úgy szintén nem. Sajnos dohányzom, amire nem vagyok büszke, de hát nem csak én vagyok az egyetlen. Abból a kis borravalómból ami össze gyűlik, abból töltöm a telefonomat, abból fizetem magamnak nap mint nap a bejárást, és a saját autómba is havonta legalább egyszer tankolok, saját pénzből, hiába családi autóról van szó. Én is használom. Ez sem jó, de annyiból éri meg, hogy legalább a fizetésem nagy része meg marad. Képzeld el akkor azokat a futárokat, akik saját autóval, vagy motorral dolgoznak. Nekik ugyan (legalábbis jobb esetben) térítik az üzemanyagot, azonban, a saját járgányuk kopását maguknak kell állni. Szerintem, nekik még ennyi pénzük sem marad. Csak gondolj bele. Ha te futár lennél, te is megsértődnél, neked is rosszul esne, ha nem adnának legalább 50-100Ft-ot, nem még hogy a 10Ft-ot is vissza kérnék, ahogy sok helyen most is teszik. Illetve neked sem tetszene, ha a kisgyerekeket látnád folyamatosan (mint ahogy jó néhány helyen elő fordul, hogy ki küldik a 4-13 éves gyereket), hogy őket küldik ki akár a pontosan ki számolt pénzel, akár egy nagyobb címlettel, és pontosan kellene vissza adnod, 10Ft-ot nem hagyna neked rajta. Úgy hogy, gondolj bele az Ők, a mi helyzetünkbe, hogy egyáltalán mi miért is vagyunk. Annyira elkényelmesedett már a mai emberiség, hogy már megszokta, hogy házhoz viszik neki a kaját, vagy bármi mást. Bezzeg ha hirtelen nem lennének futárok, vagy hirtelen minden pizzéria, étterem megszüntetné a házhoz szállítást, akkor mindenki fel lenne háborodva, hogy ezt mégis milyen alapon.


Azt meg, hogy kik mennek el futárnak, és miért mennek el futárnak, azt a témát pedig hagyjuk. Egyáltalán nem hülye emberek a futárok, mert ilyen munkát végeznek. Többre tartok egy futárt, egy szakmunkást (én is futár vagyok, ráadásul szakmunkás, akinek nem tetszik, lehet érte fikázni), mint egy diplomával rendelkező embert, aki az irodában gubbaszt egész nap.


Szép napot kívánok!

2017. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A megrendelt dolog az ember CÍMÉRE jön. Márpedig a személyidben a címben az emelet, ajtó is benne van.
2019. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves #6-os!


Futár voltam nagyon erősen aktívan bő két évig... Egy hónapban dolgoztam 24-25 napot. A futár saját maga dönti el, hogy felviszi-e, vagy sem. Úgy szokták mondani, hogy illik felvinni, és illik jattot adni. Kezdetben igen, fél év után eszem ágában sem jutott felvinni azoknak az embereknek, akik nem adnak egy fillér jattot sem. Azért a kényelemnek és a pofátlanságnak is van egy határa. (Ne kezdjünk el vitatkozni, a bolti eladóról, villanyszerelőről stb... Villanyszerelő a munkám ráadásul... Mert már unalmas ez a féle válasz reakció.)


Ha ad jattot a futárnak akkor felviszi, ha nem, akkor meg nem. Ha csak esetleg nincsen szüksége testmozgásra, avagy nem akar leadni pár felesleges kilót.


Már fél év után az első emeletre sem vittem fel. Jöjjön le érte. Ő kajája. Nehogy már a szájába vigyem, és még mosolyogjak neki. (A fizetést hogy mennyit kapnak egy napra megint hagyjuk, mert változó, ugyanúgy ahogy a borravaló is... És IGEN, DIREKT annyi napi pénzt adnak amennyit, mert számolnak a jattal, ami olyan mint a kutya vacsorája. Vagy van, vagy nincs.)

2019. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!