Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szolnoki...

Mi a véleményetek a szolnoki Pálfy vízügyi középiskoláról? Milyenek a tanárok/közösség? Illetve nehéz bejutni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 4. 15:06
 1/1 anonim válasza:

Tudom már lassan 6 éves a kérdés, de azoknak válaszolnék a kérdésre akik most jelentkeznek a Pálfyba. Én 11-es vagyok, infót tanulok. Hamar be lehet jutni suliba rossz felvételivel is (esetemben: 44 ponttal jutottam be) feltéve ha az általános iskolai átlagod nagyon jó. Közösség nagyon jó de hogy is fogalmazzak fura néhányszor. Mindenkinek van itt egy haveri köre amiben benne van. Nagyon jól válaszd meg a társaságodat, ne járj úgy mint én, hogy elvesztegett 2 évet egy rossz haveri társaságban.

Én csak infó részről tudok párat mondani, egyrészt így Online Oktatásban a a szakma 80%-nak az elméleti részét saját magad kell elsajátítani, de ez nem csak a szakmai hanem érettségi tantárgyakra is vonatkozik. Tanárból hiány van sajnos, amivel az a baj hogy felvesznek selejt instruktorokat vagy tanárokat is, akik úgy képtelen tanításra, csak pénzért dolgozik. Nem mindegyik ilyen de van néhány. Nem szeretnék ezzel most ócsárolni senkit, de ez sajnos való probléma. 13. éven vagy 5. éven leteheted a Technikumi vizsgát, amivel jól tudom megkapod, nemzetközileg elismert Cisco vizsga úgymond bizonyítványt is. Az egyik tanárom szerint ezzel automatikusan fölvehetnek a Telekom-hoz. Itt még 13. éven lesz egy vízválasztó hogy Rendszergazda akarsz lenni vagy Műszaki informatikus, így 5. éves képzés végén kapsz egy bizonyítványt amivel simán elmehetsz dolgozni. FONTOS! Hogy az érettségi után nem kapsz szakmai bizonyítványt csak ha elvégzed az 5. éves képzést. Valahogy én így tudom. Ha van erőd tanulj tovább sokkal többre mész majd egy diplomával majd a nagy világban.

Szóval kb ennyi ha valaki többet akar tudni még a Pálfyról írjon PM-t. Szívesen elolvasom és válaszolok rá.

2021. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!