Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Simson s50 motor. Volt gazdája...

Simson s50 motor. Volt gazdája aztmondta most lett öszerakva felújítva. Hidegen melegen rángat mintha kihagyna a gyújtás. Lett véve új gyújtótekercs. De így is csinálja?

Figyelt kérdés
Benzin keverék jó karbi kilett takarítva.3 új és jó pár régi gyertyával volt probálva mégis csinálja?Mi lehet a probléma? Rossz a karbi? Vagy ennyire érzékeny a gyertyákra? Azért kérdezem mert nem vagyok valami nagy szerelő és itt hátha van aki tud értelmes válazt adni
2015. szept. 5. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem vettél egy normális motort, miért ezt az elavult fostalicskát?
2015. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet a megszakító, lehet a vezetékelés, lehet a trafó, a gyertyakábel. Ezeket kéne végignézni.


#1 Talán azért, mert nem akarja a gatyáját is ráfizetni a szar import robogó/motor lakatrész hulladékra. A többtízezer Forintos variátor szíjjak és hasonlók elég ellenérvet szolgáltatnak szerintem. És újakból is leginkább szart lehet csak kifogni ebben az árkategóriában (ha kapsz egyáltalán). Egy modernebb gépből kb 2x-3x annyiba kerül egy használható, mint egy rendberakott Simson. A fenntartásáról már nem is beszélve.

2015. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ki mondta hogy 50 000 forintért kell motort venni? Egy normális motor persze hogy drágább, de ha rendbe van akkor a világból kivisz. Persze, nem olcsó, nem mondta senki hogy az, de vagy motorozni akar az ember vagy szerelni, nem mindegy. Én 100 000 ft-ért használtan KTM kerékpárt vettem nem motort, munkába járáshoz meg 750 000 ft-ért egy 50-es robogót, még nem kellet hozzányúlni pedig már 4 éves. Na de mindegy, nem ez volt a kérdés, de én akkor se szarakodnék egy 1000 éves elavúlt dologgal amihez gyári alkatrész már 20 éve nincs.
2015. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én még kb 10 éve 35-ért vettem egy S51-est. Felújítva sem volt sokkal több 50-nél az egész. Évekig jártam vele. És rengeteget hajtottam embertelen körülmények közt hegyen-völgyön, sárban, hóban. Valahogy mégsem hagyott soha cserben. Nyilván nem egy igazi túramotor, de nem is kerül szinte semmibe. Lehet, neked a segged alá tettek egy KTM bringát, meg egy sokszázezeres robogót, de a legtöbb kamasz nem engedhet meg magának ilyet. Egy Simsont viszont igen. Régi, nem is korszerű, nem is drága, de ettől még nem szar automatikusan. Nem mellesleg teljesen más élmény vele menni, mint egy mákdarálóval. Igazibb motor érzést nyújt, nem is kicsit. Meg legalább megtanulja használni az ember a szekvenciális váltót.
2015. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a robogókról beszéltem, az olasz, japán motorok váltósak a robogók kivételével, persze aki városban motorozik annak meg értelmetlen a váltó. Errefelé nemsok simson van de akad, azért városban mikor lámpánál indulás van, a robogó állva hagyja őket, nem okádja magából a füstöt meg nincs az az idétlen hangja. Azért ne mákdarálózzuk már a nem simsonokat, ismerősömnek egy 50-es enduro motorja van, azért az nem 2-3 lóerő hanem 10, nyomatéka is megvan és nem egy óra mire 1-ből 2-esbe lehet tenni. Természetesen anyagi helyzettől függ hogy motort vagy simsont vesz az ember, nem telik mindenkinek nyugati motorra, nem is baj az, csak ne akarják már a simsonosok bemagyarázni hogy a simson világverő motor meg hogy attól nem gyártottak jobbat mert ha jobban megnézzük, akkor már a 80-as évek elején is elavúlt konstrukció volt az olaszokhoz, japánokhoz képest.
2015. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Senki sem mondta, hogy világ legjobb motorja. Nyilván nem az. Csak neked sikerült kapásból leszaroznod, mert személyesen valami problémád van vele.
2015. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!