Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány a fegfelelő alvással...

Hány a fegfelelő alvással töltött óra az embernek? Mennyi a legkevesebb mennyi a legtöbb?

Figyelt kérdés

A világ legkevesebbet és letöbbet alvó emberek mennyit alszanak Naponta. Nem tudom hogy nekem mennyi a normális alvásidőm. Amúgy egy felnőtt embernek mennyi? Én jelenleg 6-10 óra között váltogatom az alvásidőm de többnyire sőt szinte mindíg 8 óra.


13/F


2015. szept. 5. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyénnel és életkorral változik. Fegyelmezett baba napi 20-22 órát alszik. A legtöbb nyolcvanéves nem alszik napi 5,5-6 óránál többet. Érdekes, de nagyanyám azt mondja, ez úgy kilencven után megfordul (ő már elmúlt száz) és ismét nő az alvásigény, bár hozzáteszi, hogy lánykorában keveset aludt, mert cselédlány volt, hát most pótolja be.

AZ egényi ingadozások igen nagymértékűek. Gyakorlatilag: 0-24. Ugyanis nem egy embert leírt már az orvostörténet, aki SEMMIT nem aludt évtizedeken át, a másik véglet a narkolepszia. A gyakorlatban az emberek 99%-ának alvásigénye 18-65 éves korban 7-8,5 óra között van. Aki azt mondja, hogy az övé kevesebb, az esetek többségében csak stresszes vagy munkaholista.

2015. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!