Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Leírnátok egy filmnek a...

Leírnátok egy filmnek a tartalmát?

Figyelt kérdés

Média órán azt a házit kaptuk hogy írjuk le a kedvenc filmünk tartalmát.

Nekem nincs kedvenc filmem ezért kérlek írjatok bármilyen filmet és annak a tartalmát, mondom bármilyen lehet.

A segítségeteket előre is köszönöm! :)



2015. szept. 8. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. szept. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Memento Christopher Nolan rendezésében.

Leonard, a film főszereplője, egy támadás következtében olyan szintű emlékezetvesztésben szenved, amitől a rövid távú emlékezete sérül, nem képes emlékezni néhány percnél tovább semmire. A támadás előtti időkre emlékszik, valamint arra, hogy a feleségét megerőszakolták és bántalmazták a saját otthonukban, valamint úgy tudja meg is ölték.

Ebben az állapotban próbálja kinyomozni ki volt a tettes, úgy hogy mindenről polaroid képeket készít és a képek alá rövid megjegyzéseket ír, hogy ezek segítsenek emlékezni. A nagyobb fontossággal bíró dolgokat rátetováltatja a testére, hogy ahányszor tükörbe néz, emlékeztesse a fontos momentumokra. A film érdekessége, hogy a cselekmények visszafelé történnek, minden egyes megfejtett kérdés egy utána következő mozzanathoz kapcsolódik. A néző sem fog fel így többet a történésekből, mint maga a főszereplő, így a közönség is átéli és részese lesz ennek az amnéziának. Eme posztmodern film tűzdelve van rejtett válaszokkal, mint például a fekete-fehér emlékképek bevágása, amik viszont időrendi sorrendben történnek. Válaszokat viszont csak részben kap a néző, mert kérdések is maradnak.

2015. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi , de mi a címe annak a filmnek aminek leírtad a tartalmát?
2015. szept. 8. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem arra kíváncsiak, hogy van-e v. sem kedvenc filmed. Ha ilyen nincs is biztos láttál már életedben elejétől a végéig egy filmet!?

Kiválasztasz ezek közül egyet és leírod azt. Legfeljebb leírod az elejére, hogy ez nem a kedvenced, csak most ennél jobb nem jutott az eszedbe.

És ezt most nem ba...ogatásból írom, csak csupán azért, mert ha más kedvencének a leírását adod be és a tanár mondjuk úgy dönt, hogy belekérdez és te meg nem is láttad, akkor nagyon nem tudnál válaszolni v. részletezni a dolgot. És akkor kiderülne az egész kamuzás, az meg sztem elég égő lenne.

2015. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2.voltam. tényleg egyébként én sem értelek kérdező. Miért jó, ha mi írjuk le? Szerintem nagyon izgalmas feladat egy film tartalmának a leírása, én örülnék, ha ilyent kapnék és magam oldhatnám meg. Sok mindent kilehet szűrni belőle, pl. most hogy újra elolvastam a leírásomat rá is jöttem, hogy milyen sok hibát vétettem. Többek között a szóismétléseim.

A másik ami fontos szerintem egy ilyennél, hogy felkeltse az érdeklődését a leendő nézőnek, de ne legyen spoiler.

Ezt a hibát is elkövettem azzal, hogy leírtam, maradtak a filmben nyitott kérdések.

Szerintem kb. ezekkel a feltételekkel várnak tőled leírást.

2015. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!